Astra Giurgiu s-a calificat in play-off-ul Europa League. ASA Tg. Mures a castigat in Franta, dar a fost eliminata

7 August 2015
1119 Vizualizari | 0 Comentarii
astra
Echipa Astra Giurgiu s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), formatia engleza West Ham United, in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei.
In tur, la Londra, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.
Joi, golurile Astrei au fost marcate de Budescu, in minutele 33 si 36, in timp ce pentru englezi a inscris Lanzini, in minutul 3.
0-1: Lanzini a primit un balon la marginea careului mare si l-a invins pe Lung cu un sut langa bara.
1-1: Budescu a primit un balon in jumatatea adversa, a inaintat si a inscris cu un sut in forta de la 23 de metri.
2-1: William a patruns in partea stanga, a centrat in careu si Budescu a marcat cu latul de la 12 metri.
Astra Giurgiu: Lung jr. - Queiros, Gaman, Geraldo (Oros '19), Junior Morais - Seto, Boldrin - Enache, Teixeira (Alibec '67), William - Budescu (Lovin '84). Antrenor: Marius Sumudica.
West Ham United: Randolph - Knoyle, Jenkinson, Henry, Page (Pike '90+2) - Lanzini, Cullen, Poyet, Nolan - Lee (Brown '80), Maiga. Antrenor: Slaven Bilici.
Cartonase galbene: Junior Morais '37, Alibec '83, Lovin '89 / Knoyle '45, Henry '49.
Arbitri: Paolo Valeri (central) - Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz (asistenti) - Carmine Russo (rezerva) - toti Italia.
Tragerea la sorti a meciurilor din play-off-ul Ligii Europa va avea loc vineri, de la ora 14.00.

Echipa ASA Targu Mures a ratat calificarea in play-off-ul Ligii Europa, desi a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia franceza AS Saint-Etienne, in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei.
In tur, ASA Targu Mures a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 3-0.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Luis Pedro '39 si Ivan Gonzalez '62, in timp gazdele au punctat prin autogolul lui Ivan Gonzalez, in minutul 71.
0-1: Luis Pedro a marcat cu un sut din 6 metri, dupa o combinatie cu Axente.
0-2: Gorobsov a centrat din partea dreapta si Ivan Gonzalez a marcat cu o lovitura de cap de la 7 metri.
1-2: Mollo a centrat din lovitura libera de pe partea stanga si Ivan Gonzalez si-a impins balonul in proprie poarta. Mediafax.ro

Page time :0.1141 (s) | 43 queries | Mysql time :0.005756 (s)