UEFA CHAMPIONS LEAGUE: Bayern Munchen si Real Madrid, foarte aproape de sferturi

16 Februarie 2017
993 Vizualizari | 0 Comentarii
liga campionjilor
Real Madrid, detinatoarea Ligii Campionilor, a invins, miercuri, pe teren propriu, formatia Napoli, cu scorul de 3-1, iar Bayern Munchen a castigat, pe Allianz Arena, meciul jucat impotriva echipei Arsenal, scor 5-1, in mansa tur a optimilor de finala ale competitiei.
Golurile madrilenilor au fost marcate de Karim Benzema, in minutul 19, Toni Kroos, in minutul 49, si Casemiro, in minutul 54, in timp ce golul oaspetilor a fost inscris de Lorenzo Insigne, in minutul 8 al intalnirii.
Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos (Pepe 71), Varane, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - J. Rodriguez (Lucas Vazquez 76), Benzema (Morata 81), Ronaldo. Antrenor: Zinedine Zidane.
Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zielisnki (Allan 75), Diawara, Hamsik (A. Milik 83) - Callejon, Mertens, Insigne. Antrenor: Maurizio Sarri.
Bayern Munchen s-a impus in meciul cu Arsenal, dupa golurile inscrise de Arjen Robben (minutul 11), Robert Lewandowski (minutul 53), Thiago Alcantara (minutele 56 si 63) si Thomas Muller (minutul 88), respectiv reusita lui Alexis Sanchez, din minutul 30. In aceeasi faza, atacantul chilian a ratat un penalty.
Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Hummels, Alaba - Alonso, Vidal - Robben (Rafinha 88), T. Alcantara, Costa (Kimmich 84) - Lewandowski (Lahm 53). Antrenor: Carlo Ancelotti.
Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny (Gabriel 49), Gibbs - Coquelin (Girou 77), Xhaka - Iwobi (Walcott 66), Ozil, Oxlade-Chamberlain - Sanchez. Antrenor: Arsene Wenger.
Tot in optimi, pe 21 februarie, sunt programate meciurile Bayer Leverkusen - Atletico Madrid si Manchester City - AS Monaco, iar pe 22 februarie au loc infruntarile FC Porto - Juventus Torino si FC Sevilla - Leicester City.
Partidele din mansa retur sunt programate in perioada 7-15 martie.

Page time :0.1143 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006548 (s)