Steaua a castigat pe terenul Viitorului si a urcat pe primul loc in Liga I

31 August 2014
1251 Vizualizari | 0 Comentarii
 Steaua Bucuresti s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0) in fata echipei Viitorul Constanta, intr-un meci disputat sambata la Chiajna, contand pentru etapa a 6-a a Ligii I de fotbal.
Pentru bucuresteni a marcat Gabriel Iancu din penalty in minutul 52. Viitorul a jucat in ''10'' din minutul 51, dupa eliminarea directa a lui Bogdan Tiru pentru fault in careu, si apoi in ''9'', dupa ce portarul Alexandru Buzbuchi a primit cartonas rosu in minutul 87.
Steaua a urcat pe primul loc cu 15 puncte, in timp ce Viitorul a ramas cu 3 puncte in clasament.
Tot sambata, Dinamo Bucuresti a invins pe teren propriu cu scorul de 2-1 (1-0) pe FC Brasov.
Golul dinamovistilor a fost marcat de Andrei Corodos (min. 35) si Cosmin Matei (65), in timp ce pentru brasoveni a punctat Adnan Aganovic (86).
Dinamo a semnat a 3-a sa victorie in acest sezon si a strans 12 puncte, in timp ce FC Brasov ramane cu 5 puncte.