PSG si Benfica Lisabona s-au calificat in sferturile Ligii Campionilor

10 Martie 2016
1125 Vizualizari | 0 Comentarii
liga camp2
Paris Saint Germain (Franta) a castigat, miercuri, 9 martie, scor 2-1, meciul jucat in deplasarea de la Londra, cu Chelsea (Anglia), in returul optimilor de finala ale Ligii Campionilor si s-a calificat in sferturile competitiei.
In meciul tur al optimilor, PSG a invins Chelsea, pe teren propriu, cu scorul de 2-1.
A marcat: Costa 27 / Rabiot 16, Ibrahimovic 67
0-1: Ibrahimovic paseaza excelent in careul de 6 metri. Scapat din marcajul lui Azpiliqueta, tanarul Rabiot indeplineste o simpla formalitate si deschide scorul.
1-1: Diego Costa il invinge pe Kevin Trapp, dupa o faza construita de Pedro si Willian si un sut care l-a lasat fara replica pe portarul german.
1-2: Di Maria centreaza din banda stanga, perfect, iar mingea il gaseste pe brahimovic. Singur, starul suedez pune latul si isi duce echipa in avantaj.
Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Cahill, Ivanovic, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard (Oscar 77) - Diego Costa (Traore 59)
PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Thiago Motta, Rabiot, Matuidi (Van der Wiel 87) - Di Maria (Cavani 82), Ibrahimovic, Lucas Moura (Pastore 77)
Arbitru: Felix Brych
Stamford Bridge, Londra.
Liga Campionilor, returul optimilor de finala: Benfica a castigat, scor 2-1, partida cu Zenit
Benfica Lisabona (Portugalia) a invins, scor 2-1, pe Zenit St. Petersburg (Rusia), in mansa retur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor si s-a calificat in faza sferturilor, dupa ce s-a impus cu scorul de 3-1 la general.
In meciul tur al optimilor, Benfica a invins Zenit, pe teren propriu, cu scorul de 1-0.
A marcat: Hulk 69 / Gaitan 85, Talisca 90+6
1-0: Hulk marcheaza cu capul dupa o centrare, din partea stanga, a lui Zhikov.
1-1: Gaitan inscrie cu capul, din marginea careului de sase metri, dupa un sut respins de Lodygin.
1-2: Talisca marheaza cu un sut de la distanta care se duce direct in vinclu.
Zenit St. Petersburg: Lodigin - Anyukov, Lombaerts, Neto, Zhirkov - Witsel, Mauricio - Hulk, Danny, Kokorin - Dzyuba
Benfica Lisabona: Moraes - Semedo, Eliseu, Nilsson, Fejsa - Sanches, Pizzi, Gaitan, Samaris - Mitroglou, Jonas
Arbitru: Viktor Kassai

Page time :0.1193 (s) | 43 queries | Mysql time :0.009048 (s)