News Flash:

Mircea Lucescu, la primul succes cu nationala Turciei. Rezultatele complete din preliminarii inregistrate marti

6 Septembrie 2017
1446 Vizualizari | 0 Comentarii
mircea lucescu
Antrenorul roman Mircea Lucescu a obtinut prima sa victorie cu nationala Turciei, 1-0 cu Croatia, marti seara, la Eskisehir, in preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2018, succes care mentine echipa in cursa pentru turneul din Rusia. 
Unicul gol a fost marcat de Cenk Tosun (75). Victoria vine dupa ce Turcia pierduse in weekend in Ucraina, cu 0-2. 
Spania a reusit scorul zilei, 8-0 cu Liechtenstein, in deplasare. 
Serbia a invins Irlanda in deplasare cu 1-0 si s-a desprins in fruntea Grupei D, fiind la un pas de calificare. 
Italia a obtinut o victorie la limita cu Israelul, 1-0, dupa ce pierduse la scor de forfait in fata Spaniei, saptamana trecuta. 
Rezultate: 
Marti 
Grupa D 
Austria - Georgia 1-1 
Au marcat: Louis Schaub 44, respectiv Valerian Gvilia 8. 
Rep. Moldova - Tara Galilor 0-2 
Au marcat: Hal Robson-Kanu 80, Aaron Ramsey 90+3. 
Irlanda - Serbia 0-1 
A marcat: Aleksandar Kolarov 55. 
Cartonas rosu: Nikola Maksimovic (Serbia) 68. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Serbia 8 5 3 0 17-7 18 
2 Tara Galilor 8 3 5 0 12-5 14 
3 Irlanda 8 3 4 1 9-6 13 
4 Austria 8 2 3 3 10-10
5 Georgia 8 0 5 3 8-12
6 Rep. Moldova 8 0 2 6 4-20
Grupa G 
Macedonia - Albania 1-1 
Au marcat: Aleksandar Trajkovski 78 - penalty, respectiv Odise Roshi 52. 
Italia - Israel 1-0 
A marcat: Ciro Immobile 53. 
Liechtenstein - Spania 0-8 
Au marcat: Sergio Ramos 3, Alvaro Morata 15, 54, Isco 16, David Silva 39, Iago Aspas 51, 63, Maximilian Goeppel 89 (autogol). 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Spania 8 7 1 0 32-3 22 
2 Italia 8 6 1 1 19-7 19 
3 Albania 8 4 1 3 10-9 13 
4 Israel 8 3 0 5 9-14
5 Macedonia 8 2 1 5 10-14
6 Liechtenstein 8 0 0 8 1-34
Grupa I 
Islanda - Ucraina 2-0 
A marcat: Gylfi Sigurdsson 47, 66. 
Turcia - Croatia 1-0 
A marcat: Cenk Tosun 75. 
Kosovo - Finlanda 0-1 
A marcat: Teemu Pukki 83. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Croatia 8 5 1 2 12-3 16 
2 Islanda 8 5 1 2 11-7 16 
3 Ucraina 8 4 2 2 11-7 14 
4 Turcia 8 4 2 2 12-8 14 
5 Finlanda 8 2 1 5 6-10
6 Kosovo 8 0 1 7 3-20
Luni 
Grupa C 
Germania - Norvegia 6-0 
Au marcat: Mesut Ozil 10, Julian Draxler 17, Timo Werner 21, 40, Leon Goretzka 50, Mario Gomez 79. 
Irlanda de Nord - Cehia 2-0 
Au marcat: Jonny Evans 28, Chris Brunt 41. 
Azerbaidjan - San Marino 5-1 
Au marcat: Afran Ismailov 20, 57, Araz Abdullaev 25, Michele Cevoli 71 (autogol), Rasad Sadigov 81, respectiv Mirko Palazzi 73. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Germania 8 8 0 0 35-2 24 
2 Irlanda de Nord 8 6 1 1 16-2 19 
3 Azerbaidjan 8 3 1 4 8-12 10 
4 Cehia 8 2 3 3 10-9
5 Norvegia 8 2 1 5 8-16
6 San Marino 8 0 0 8 2-38
Grupa E 
Muntenegru - Romania 1-0 
A marcat: Stevan Jovetic 75. 
Polonia - Kazahstan 3-0 
Au marcat: Arek Milik 11, Kamil Glik 74, Robert Lewandowski 86 - penalty. 
Armenia - Danemarca 1-4 
Au marcat: Ruslan Korian 6, respectiv Thomas Delaney 16, 82, 90+3, Christian Eriksen 29. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Polonia 8 6 1 1 18-11 19 
2 Danemarca 8 5 1 2 18-7 16 
3 Muntenegru 8 5 1 2 18-7 16 
4 Romania 8 2 3 3 8-8
5 Armenia 8 2 0 6 8-19
6 Kazahstan 8 0 2 6 4-22
Grupa F 
Anglia - Slovacia 2-1 
Au marcat: Eric Dier 37, Marcus Rashford 59, respectiv Stanislav Lobotka 3. 
Scotia - Malta 2-0 
Au marcat: Christophe Berra 9, Leigh Griffiths 49. 
Slovenia - Lituania 4-0 
Au marcat: Josip Ilicic 25 - penalty, 61 - penalty, Benjamin Verbic 82, Valter Birsa 90. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Anglia 8 6 2 0 16-3 20 
2 Slovacia 8 5 0 3 14-6 15 
3 Slovenia 8 4 2 2 10-4 14 
4 Scotia 8 4 2 2 14-10 14 
5 Lituania 8 1 2 5 6-18
6 Malta 8 0 0 8 2-21
Duminica: 
Grupa A 
Franta - Luxemburg 0-0 
Belarus - Suedia 0-4 
Au marcat: Emil Forsberg 18, Christoffer Nyman 24, Marcus Berg 37, Andreas Granqvist 84 - penalty. 
Olanda - Bulgaria 3-1 
Au marcat: Davy Proepper 7, 80, Arjen Robben 67, respectiv Gheorghi Kostadinov 69. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Franta 8 5 2 1 15-5 17 
2 Suedia 8 5 1 2 18-7 16 
3 Olanda 8 4 1 3 16-11 13 
4 Bulgaria 8 4 0 4 13-17 12 
5 Luxemburg 8 1 2 5 7-17
6 Belarus 8 1 2 5 4-16
Grupa B 
Ungaria - Portugalia 0-1 
A marcat: Andre Silva 48. 
Cartonas rosu: Tamas Priskin (Ungaria) 30. 
Letonia - Elvetia 0-3 
Au marcat: Haris Seferovic 9, Blerim Dzemaili 55, Ricardo Rodriguez 58 - penalty. 
Blerim Dzemaili a ratat un penalty in min. 31. 
Insulele Feroe - Andorra 1-0 
A marcat: Gilli Rolantsson 31. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Elvetia 8 8 0 0 18-3 24 
2 Portugalia 8 7 0 1 28-4 21 
3 Ungaria 8 3 1 4 11-9 10 
4 Insulele Feroe 8 2 2 4 4-15
5 Andorra 8 1 1 6 2-17
6 Letonia 8 1 0 7 3-18
Grupa H 
Grecia - Belgia 1-2 
Au marcat: Zeca 73, respectiv Jan Vertonghen 70, Romelu Lukaku 74. 
Gibraltar - Bosnia 0-4 
Au marcat: Edin Dzeko 35, 85, Kenan Kodro 65, Senad Lulic 83. 
Estonia - Cipru 1-0 
A marcat: Mattias Kaeit 90+2. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Belgia 8 7 1 0 35-3 22 
2 Bosnia 8 4 2 2 19-8 14 
3 Grecia 8 3 4 1 11-5 13 
4 Cipru 8 3 1 4 8-12 10 
5 Estonia 8 2 2 4 6-17
6 Gibraltar 8 0 0 8 3-37
Grupa I 
Croatia - Kosovo 1-0 
A marcat: Domagoj Vida 74. 
clasament: 
loc echipa M V E I GM-GP
1 Croatia 7 5 1 1 12-2 16 
2 Ucraina 7 4 2 1 11-5 14 
3 Islanda 7 4 1 2 9-7 13 
4 Turcia 7 3 2 2 11-8 11 
5 Finlanda 7 1 1 5 5-10
6 Kosovo 7 0 1 6 3-19
Legenda: M - meciuri, V - victorii, E egaluri, I - infrangeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte. 
AGERPRES 
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

© 2024 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1503 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005179 (s)