Horia Tecau si Jean Julien Rojer, calificati in optimi la Miami

27 Martie 2017
929 Vizualizari | 0 Comentarii
tecau si rojer
Horia Tecau si partenerul sau, Jean-Julien Rojer, s-au impus, sambata, scor 6-4, 7-5, in fata cuplului Viktor Troicki/Michael Venus (Serbia/Noua Zeelanda) si au obtinut calificarea in optimile de finala ale turneului de la Miami, dotat cu premii in valoare totala de 6.993.450 de dolari.
Partida a durat o ora si opt minute. In primul set, au fost doar doua mingi de break, care au apartinut cuplului Horia Tecau/Jean Julien Rojer, una dintre acestea fructificata la scorul de 3-3. Apoi, perechea romano-olandeza si-a consolidat avantajul creat si s-a impus cu 6-4.
In mansa secunda, Viktor Troicki si Michael Venus au inceput mai bine si au condus cu 4-1 si 5-2, insa a urmat o revenire de senzatie a castigatorilor din urma cu doi ani de la Turneul Campionilor, care si-au adjudecat cinci jocuri consecutive si totodata, setul al doilea cu 7-5.
S-a terminat 6-4, 7-5 pentru Tecau si Rojer, care vor fi recompensati pentru accederea in optimi cu 25.320 de euro si 90 de puncte ATP.

Page time :0.1260 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006818 (s)