Horia Tecau, in optimile probei de dublu la Roland Garros

1 Iunie 2017
970 Vizualizari | 0 Comentarii
tecau si rojer2
Perechea romano-olandeza Horia Tecau/Jean-Julien Rojer a castigat, joi, scor 6-1, 6-1, meciul jucat cu "dublul" francez Constant Lestienne/Corentin Moutet in turul secund al probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros (Franta), dotat cu premii in valoare totala de 16.700.000 de euro.
Partida dintre cele doua perechi a durat 59 de minute. Tecau si Rojer, favoritii numarul 11 ai turneului, au luat repede distanta fata de adversari in primul set, 5-0, dupa doua break-uri si cu ajutorul unui serviciu consolidat. Adversarii fancezi au reusit sa castige singurul game al setului in jocul urmator, 5-1. Perechea romano-olandeza a urmat la serviciu, pe care l-au adjudecat fara probleme si au castigat setul, scor 6-1, dupa 25 de minute.
Tecau si Rojer au inceput actul secund cu break si s-au distantat rapid la 2-0, iar, in game-ul cinci, perechea romano-olandeza a reusit sa castige din nou contra serviciului (4-1) si, cu ajutorul unui serviciu bun, s-au distantat la 5-1. In final, dupa un nou break in ultimul game, Rojer si Tecau si-au trecut in cont si actul secund, scor 6-1, in 34 de minute.
In turul urmator, Horia Tecau si Jean-Julien Rojer vor intalni perechea castigatoare din meciul Raven Klaasen/Rajeev Ram - Roman Jebavy/Jiri Vesely. Pentru accederea in optimile de finala, favoritii numarul 11 vor incasa un cec in valoare de 45.000 de euro si 180 de puncte in clasamentul mondial.

Page time :0.1139 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006484 (s)