CSM Bucuresti, invinsa clar de Gyor, in Liga Campionilor

27 Februarie 2018
871 Vizualizari | 0 Comentarii
handbal2

CSM Bucuresti a pierdut fara drept de apel meciul retur cu Gyor din grupele Ligii Campionilor. "Tigroaicele" au fost invinse categoric in Ungaria, scor 24-28. Campioana Romaniei rateaza insa sansa de a obtine prima victorie la Gyor, o sala in care putine echipe se pot lauda ca au castiga, bifand a treia infrangere all-time in deplasare cu echipa maghiara.

Unguroaicele au fost la conducere pe toata durata primei reprize, profitand si de ratarile exasperante ale jucatoarelor lui CSM, care au irosit numeroase ocazii.

A fost 13-11 la pauza, dar maghiarele s-au dezlantuit in repriza secunda, cand "tigroaicele" au fost de nerecunoscut. Gyor s-a distantat inclusiv la 6 goluri, 21-16.

Jucatoarele lui CSM au evoluat mai bine pe final, au incercat sa se apropie de Gyor, dar maghiarele au marit din nou turatiile si s-au impus cu 28-24.

Cristina Neagu a avut o evolutie sub asteptari, marcand doar de 6 ori din 13 aruncari.

AM PIERDUT SEFIA GRUPEI!
In urma infrangerii cu Gyor, CSM Bucuresti a fost devansata de echipa maghiara si a pierdut primul loc in clasamentul grupei.

CSM e deja calificata in sferturile Ligii, dar nu cunoastem inca locul pe care "tigroaicele" vor incheia grupa.

CSM mai are de disputat doua meciuri, acasa cu Midtjylland si in deplasare la Rostov.