De vineri pana marti au loc meciurile etapei a 13-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Vineri 31 octombrie
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti 3-0 (1-0), Arena Nationala - Bucuresti
Au marcat: Lukasz Szukala (45+3), Paul Papp (78), Claudiu Keseru (80).
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Sebastian Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucuresti) - CCA, Mircea Calin (Bucuresti) - LPF
Sambata 1 noiembrie
CS Gaz Metan Medias - FC Universitatea Cluj-Napoca 1-1 (1-0), stadion "Gaz Metan" - Medias
Au marcat: Azdren Llullaku (39), respectiv Valentin Cretu (84, autogol).
Arbitri: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Sebastian Stoianov (Constanta), Alexandru Voda (Alba Iulia); Catalin Popa (Pitesti).
Observatori: Ioan Onicas (Zalau) - CCA, Adrian Ionescu (Bucuresti) - LPF.
CS Universitatea Craiova - AFC Botosani 2-1 (1-1), stadion "Ion Oblemenco" - Craiova
Au marcat: Alexandru Baluta (28), Pablo Brandan (71), respectiv Gabriel Vasvari (32 - penalty).
Cartonas rosu: Michael Ngadeu (AFC Botosani, 53).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri de rezerva: Aurel Onita (Constanta), Valentin Avram (Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea).
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) - CCA, Marcel Vasile (Bucuresti) - LPF.
Astra Giurgiu - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (1-0), stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu
Au marcat: Constantin Budescu (43, penalty), Sadat Bukari (87), respectiv Andrei Pavel (51).
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe).
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti) - CCA, Paul Mincu (Bucuresti) - LPF.
Luni 3 noiembrie se joaca partidele:
FC Viitorul Constanta - ASA Tg. Mures (stadion "Concordia" - Chiajna, 16,00, Look Plus)
FC Petrolul Ploiesti - FC Otelul Galati (stadion "Ilie Oana" - Ploiesti, 18,30, Look Plus)
FC CFR 1907 Cluj-Napoca - FC Brasov (stadion "Dr. Constantin Radulescu" - Cluj-Napoca, 21,00, Look TV)
Marti 4 noiembrie sunt programate meciurile:
CS Pandurii Tg. Jiu - CS Concordia Chiajna (stadion "Municipal" - Tg. Jiu, 18,30, Look TV)
FC Rapid Bucuresti - CSMS Iasi (stadion "Giulesti-Valentin Stanescu" - Bucuresti, 21,00, Look TV)
Clasament:
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Steaua Bucuresti 13 10 1 2 30-8 31
2 CFR 1907 Cluj 12 8 2 2 21-8 26
3 Petrolul Ploiesti 12 7 3 2 22-9 24
4 Astra Giurgiu 13 7 3 3 22-10 24
5 ASA Tg. Mures 12 6 4 2 17-9 22
6 Dinamo Bucuresti 13 6 4 3 22-16 22
7 FC Botosani 13 6 3 4 18-18 21
8 CS Universitatea Craiova 13 5 4 4 15-19 19
9 FC Brasov 12 4 4 4 16-17 16
10 Gaz Metan Medias 13 3 6 4 15-17 15
11 Viitorul Constanta 12 3 4 5 14-16 13
12 Universitatea Cluj 13 3 4 6 14-17 13
13 Ceahlaul Piatra Neamt 13 3 4 6 13-22 13
14 Pandurii Tg. Jiu 12 2 5 5 13-18 11
15 Concordia Chiajna 12 2 5 5 10-19 11
16 Rapid Bucuresti 12 2 3 7 6-18 9
17 CSMS Iasi 12 0 6 6 9-20 6
18 Otelul Galati 12 1 3 8 5-21 6
Comentarii (0)