Ora la care marti se disputa partida dintre Simona Halep si Qing Wang. Numarul 1 mondial: Joaca foarte bine si ma astept la un meci greu

13 Martie 2018
921 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep austr

Partida Simona Halep – Qing Wang a fost programata marti, de la ora 20:00, pe terenul 1, fiind primul meci pe acest teren. Romanca o va avea in fata pe chinezoaica aflata pe locul 55 mondial si care le-a invins pe Mladenovic, Mertens si Bacsinszky pentru a ajunge in optimi.
Simona Halep isi continua parcursul in primul turneu Premier Mandatory al sezonului: a invins-o, luni dimineata, pe americanca Caroline Dolehide (165 WTA) si s-a calificat in 'optimile' intrecerii de la Indian Wells, dupa doua ore si cinci minute de duel crancen. Simona va juca pentru calificarea in sferturile de finala impotriva chinezoaicei Qiang Wang, a 55-a jucatoare a lumii.

In cadrul unei conferinte de presa, constanteanca a admis ca ii cunoaste jocul lui Wang: "In urma cu cateva zile m-am antrenat cu ea, este o adversara dificila. Joaca foarte bine si ma astept la un meci greu. Va fi un meci diferit fata de cel cu Caroline, dar sunt pregatita. Vreau sa ma recuperez cat mai bine si voi da totul pentru a obtine victoria".