COSMARUL Simonei Halep se prelungeste. Romanca a pierdut primul meci de la Dubai in doua seturi

18 Februarie 2016
1220 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep austr
Simona Halep a fost invinsa de Ana Ivanovici in turul al doilea de la Dubai, intrecere pe care a castigat-o anul trecut.

Jucatoarea din Romania a fost invinsa in doua seturi, scor 6-7, 2-6.

Intalnirea dintre Halep si Ivanovici a inceput cu o ora si jumatate de intarziere, programul turneului din Emirate fiind decalat din cauza ploii.

Simona a inceput perfect partida, reusind breakul in chiar primul game al meciului si mentinandu-se la conducere pana aproape de final. Romanca a avut minge de set la scorul de 5-4, insa si-a pierdut serviciul si de acolo a inceput declinul.

Ana a castigat primul set dupa ce a defilat in tie-break, impunandu-se cu scorul de 7-2.

Actul secund nu a avut practic istoric, Simona dand semne ca poate reveni in joc doar in game-ul secund, cand a reusit un break.

A fost insa mult prea putin in fata unei adversare care s-a aflat intr-o forma excelenta.

Simona paraseste asadar dupa primul meci turneul pe care l-a castigat anul trecut, in timp ce Ana Ivanovici se gandeste deja la disputa din sferturi cu Barbora Strycova.