Campioana Viitorul s-a facut de ras in cupele europene

25 August 2017
1105 Vizualizari | 0 Comentarii
Gheorghe Hagi
Viitorul a pierdut, joi, si mansa retur a "dublei" cu Salzburg, din play-off-ul Europa League, scor 0-4, dupa ce austriecii s-au impus la Ovidiu cu 3-1.

Diabba a deschis rapid scorul pentru gazde la capatul unei faze in care apararea viitorului a fost depasita in totalitate. Dabbur si Wolf au cominbat pana in fata portii, Wolf l-a driblat pe Buzbuchi, i-a pasat lui Dabbur, iar acesta a reluat in poarta goala. Hagi s-a confruntat si cu probleme de efetiv, iar prima modificare a fost fortata de o accidentare inca din minutul 25: Tucudean a fost inlocuit de debutantul Dragus, aflat la prima partida oficiala in tricoul Viitorului. Cu doua minute inainte de pauza, gazdele si-au dublat avantajul dupa ce Gulbrandsen a ramas singur cu Buzbuchi, iar atacantul a reluat in plasa fara emotii. In minutul 52, Berisha a dus scorul la 3-0 cu un gol marcat din penalty, dupa ce Hodorogea l-a faultat in careu pe Gulbrandsen. Pana la final, Salzburg a mai punctat o data prin Haidara, iar Viitorul este surclasata cu scorul general de 1-7.