Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

15 Decembrie 2016
986 Vizualizari | 0 Comentarii
astra2
Astra Giurgiu s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a dispus in deplasare cu scorul de 3-1 (1-1) de formatia de liga a doua Luceafarul Oradea.
Pentru campioana au marcat Junior Morais (33), Daniel Niculae (68) si Ionut Hlinca (89, autogol), in timp ce golul gazdelor a fost reusit de Cristian Cigan (40).
Denis Alibec a trimis mingea in bara (15) si a ratat o ocazie uriasa zece minute mai tarziu.
La 1-1, in min. 65, Sergiu Arnautu a irosit o sansa uriasa de a aduce echipa gazda in avantaj.
In sferturi s-au mai calificat ACS Poli Timisoara, CS Universitatea Craiova, CFR Cluj, FC Voluntari si CS Mioveni. Joi mai sunt programate doua partide din optimi.
Sferturile de finala vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) — retur (17 mai), iar finala se va disputa in data de 27 mai.

Page time :0.1177 (s) | 43 queries | Mysql time :0.008058 (s)