Timisoara este prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei

13 Decembrie 2016
979 Vizualizari | 0 Comentarii
acs timis
ACS Poli Timisoara s-a calificat la pas in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, marti, dupa ce a invins in deplasare formatia de liga secunda CS Afumati cu scorul de 3-0 (1-0).
Timisorenii s-au impus prin golurile marcate de Octavian Draghici (4), Daniel Vadrariu (75) si Fernando Llorente (90), dar ilfovenii au irosit 4-5 ocazii mari la scorul de 1-0 pentru oaspeti.
Poli a jucat mai bine de o repriza in inferioritate numerica, dupa ce mijlocasul Andrei Artean a fost eliminat inainte de pauza (43).
Marti mai au loc doua partide din optimile de finala, miercuri se vor juca alte doua partide, iar joi sunt programate ultimele trei.
Sferturile de finala vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) — retur (17 mai), iar finala se va disputa in data de 27 mai.