Gandul va prezinta listele candidatilor la alegerile parlamentare din 11 decembrie
ARAD
Lista PSD Arad pentru Camera Deputatilor
1. Dorel Caprar
2. Florin Tripa
3. Adrian Todor
4. Cristian Videscu
5. Florina Vasilescu
6. Marius Sulincean
7. Dan Pocriser
8. Cecilia Irimie
9. Alexandru Tasedan.
Lista PSD Arad pentru Senat
1. Mihai Fifor
2. Gheorghe Furau
3. Ioan Vodicean
4. Daciana Gianina Ignuta
5. Ioan Herbei.
Lista PNL Arad pentru Camera Deputatilor:
1. Glad-Aurel Varga
2. Eusebiu-Manea Pistru-Popa
3. Boghicevici Claudia Boghicevici
4. Ovidiu-Sergiu Bilcea
Lista PNL Arad pentru Senat
1. Cristina Ioan
2. Ion Scheanu
Lista ALDE Arad pentru Camera Deputatilor
1. Calimente Mihaita
2. Dihel Mariana Daniela
3. Vasii Nicolae
4. Simon Ioan Dan
5. Stoica Valentin Cristian
6. Tuturici Ioan Liviu
7. Magda Marius Mihai
8. Lucoaie Ionica Marcel
9. Junjan Marioara
Lista ALDE Arad pentru Senat
1. Galis Florin
2. Madaluta Ramona Carmen
3. Trifon Daniel
4. Onel Alexandru Fica Mircea
Lista PMP Arad pentru Camera Deputatilor
1.Florin Remetan
2. Ramona Rus
3. Camelia Eugenia Craivan
4. Alexandru Vlasiu
5. Mircea Istoc
6. Edith Lengyel
7. Ioan Cordos
8. Ionela Maria Muntean
9. Ciprian-Ioan Matica
Lista PMP Arad pentru Senat
1.Silviu Sorin Dimofte
2.Petru Gherman
3. Aurica Margea
4. Alexandru Paul
5. Pasc Nicu Stanciu
Lista USR Arad pentru Camera Deputatilor
1. Vlad Sergiu-Cosmin
2. Sfaraila Dan-Mihai
3. Stan Ion
4. Costea Ioan-Catalin
5. Cotos Elena
6. Rapcau Daniel-Ioan
7. Rus-MitcoIoan-Dorin
8. Preda Ovidiu-Alin
9. Barz Marius-Costel
Lista USR Arad pentru Senat
1. Wiener Adrian
2. Postaveanu Vasile-Bogdan
3. Stana Carmen-Maria
4. Vornicu Ciprian
5. Ciobanu Elena-Simona
BIHOR
Lista PSD Bihor pentru Camera Deputatilor
1. Gheorghe Bogdan (deputat)
2. Marina-Adelina Coste
3. Ioan Roman (deputatul)
4. Dumitru Gherman
5. Florin Chirila
6. Ioan Tara
7. Octavian Caciora
8. George Faraianu
9. Alina Popa
10. Liviu Sabau Popa
11. Ioana Mariana Rus
12. Lucian Ropa
Lista PSD Bihor pentru Senat
1. Florian Bodog
2. Felix Cosma
3. Dorel Dume
4. Sorin Cipleu
5. Stela Babau
6. Marcel Sas-Adascalitii
Lista PNL Bihor pentru Camera Deputatilor
1. Gavrila Ghilea (economist, 59 de ani)
2. Florica Chereches (inginer economist, 56)
3. Ioan Cupsa (inginer, avocat, 51 de ani)
4. Janos Kiss (avocat, 41)
Lista PNL Bihor pentru Senat
1. Cornel Popa (profesor de fizica, 65)
2. Nicolae Suciu (doctor, 62)
Lista ALDE Bihor pentru Camera Deputatilor
1. Doca George-Ovidiu
2. Blejan Ciprian-Mircea
3. Mateas Julien- Dumitru
4. Kadas Simona-Fulga
5. Turle Traian
6. Babau Ioan-Liviu
7. Cuc Florian
8. Onea Dorin-Dumitru
9. Sala Ruxandra-Mihaela
10. Cus Alexandra-Teodora
11. Horvath Oana-Dorina
12. Mohut Adrian-Sorin
Lista ALDE Bihor pentru Senat
1. Bodea Traian
2. Mintas Ioan
3. Bara Octavian
4. Cuc Gheorghe
5. Gaciu Otilia- Camelia
6. Duma Florin
Lista PMP Bihor pentru Senat
1.Paul Purea
Lista USR Bihor pentru Camera Deputatilor
1.Silviu Dehelean
2.Nadia Pal
3.Mihai Tent
4.Razvan Pauta
5.Iulia Bagaian-Nicula
6.Mihai Svab
7.Octav Sim
8.Ionut Robea
9.Aristica Berca
Lista USR Bihor pentru Senat
1.Cristian Rusu
2.Alexandru Flora
3.Oana-Eva Cosman
4.Cristian Clapan
CARAS SEVERIN
Lista PSD Caras Severin pentru Camera Deputatilor
1.Ion Mocioalca
2. Ion Spanu
3. Luminita Jivan
4. Valentin Samuel Bosneag
5. Valentin Blanariu
6. Dumitru Ursu
7. Florin Silviu Hurduzeu
Lista PSD Caras Severin pentru Senat
1.Ioan Narcis Chisalita
2. Ioan Benga
3. Luisiana Ionela Stoicu
4. Aurel Durut
Lista PNL Caras Severin pentru Camera Deputatilor
1.Schelean-Somfelean Valeria Diana
2. Dacica Adrian Laurentiu
Lista PNL Caras Severin pentru Senat
1.Vela Ion Marcel
Lista ALDE Caras Severin pentru Camera Deputatilor
1.Cristiana-Irina Anghel
2. Ionela-Mariana Kovacs
3. Nicolae-Florin Borlovan
4. Lucian-Sorin Voina
5. Muntean Ioan-Sebastian Muntean
6. Valeriu Papava
7. Boldea Grigore-Iosif Boldea
Lista ALDE Caras Severin pentru Senat
1. Doina Frunzaverde
2. Patruica Dan Patruica
3. Ilie-Ciprian Maran
4. Ioan Todor-Constantinescu
Lista PMP Caras Severin pentru Camera Deputatilor
1.Ion Tabugan
2. Ionut Popovici
Lista PMP Caras Severin pentru Senat
1. Aurel Marinescu, vicepresedinte PMP
2. Ion Olaru
Lista USR Caras Severin pentru Camera Deputatilor
1. Leonid-Marian Gorczynski (presedintele organizatiei judetene)
2.Mirela-Adina Mocanu
3. Ionut-Alin Voinea
4. Adrian-Costel Dinu
5. Lucian Zelinca
6. Catalin Zahariea
7. Ionut Macovescu
Lista USR Caras Severin pentru Senat
1. Miroslav-Valeriu Tascu-Stavre
2. Ion-Tiberiu Borca
3. Elenita-Carmen Popa
4. Mihai-Octavian Duduleanu
HUNEDOARA
Lista PSD Hunedoara pentru Camera Deputatilor
1. Laurentiu Nistor
2. Natalia Elena Intotero
3. Ilie Toma
4. Petru Sorin Marica
5. Radu BARB
6. Cristian Ion Merisanu
7. Alin Adam Tamba
8. Lucian Dacian Ciodaru
Lista PSD Hunedoara pentru Senat
1. Cornel Cristian Resmerita
2. Viorel Salan
3. Marius Nicolae Heljiu
4. Valeria Cristina Filimon
5. Puiu Adrian Badea
Lista PNL Hunedoara pentru Camera Deputatilor
1.Heius Lucian Economist
2.Gligor Dorin Oliviu
3.Goia Marcel Adrian
Lista PNL Hunedoara pentru Senat
1.Harau Eleonora Carmen Economist
Lista ALDE Hunedoara pentru Camera Deputatilor
1. Surgent Marius-Gheorghe
2. Sanfirisca Nicolae-Marius
3. Vladislav Milu
4. Demeter Sorin-Marin
5. Lucaciu Virginia
6. Clonda Adrian-Vasile
7. Hodor Ioan-Ciprian
8. Teodorescu Ioan
Lista ALDE Hunedoara pentru Senat
1. Bena Alin
2. Nita Dorina-Veronica
3. Ardelean Nelu
4. Rosu Mircea-Ovidiu
5. Sav Nicu
Lista PMP Hunedoara pentru Camera Deputatilor
1. Haralambie Vochitoiu
Lista USR Hunedoara pentru Camera Deputatilor
1.Stelian Bogdan Ene
2. Marian Bumbar
3. Dragos Draghici
4. Silviu Balaci
5. Vlad Alexandru Almasan
Lista USR Hunedoara pentru Senat
1.Cristian Laurentiu Bulfon
2. Daniel Fercau Onofrei
3. Elena Kiss
4. Gheorghe Tamas
5. Costel Malacia
TIMIS
Lista PSD Timis pentru Camera Deputatilor
1.Calin Ionel Dobra
2. Alfred-Robert Simonis
3.Radu Adrian Pau
4. Bianca Miruna Gavrilita
5. Matei Suciu
6. Petru Andea
7. Mihai Ritivoiu
8. Romanita-Adina-Delia Jumanca
9. Sorin Gabriel Ionescu
10. Luminita Tundrea
11. Cristian Dolecek
12. Andra Anca Blotiu
13. Alin Adrian Lapadatu
Lista PSD Timis pentru Senat
1.Eugen Dogariu
2. Adrian Nicolae Diaconu
3. Dorel Covaci
4. Ramona Isabela Olteanu
5. Gabriela Popovici
6. Narcis Sabin Bobic
Lista PNL Timis pentru Camera Deputatilor
1.Marilen Pirtea
2.Ben Oni Ardelean
3.Pavel Popescu
4.Liliana Onet Jurist
Lista PNL Timis pentru Senat
1.Alina Gorghiu
2.Mariana Nagy
Lista ALDE Timis pentru Camera Deputatilor
1. Cucsa Marian Gheorghe
2. Stancu Traian
3. Geana Nistor Pavel
4. Istrat Nicolae
5. Laction Lidia Marinela
6. Pop Vasile
7. Vraja Andreea
8. Giurisici Firuleasa Marius
9. Rosu Serban
10. Gubandru Mihai Alin
11. Chindris Laura
12. Boglut Dorel
13. Andrisan Silviu Daniel
Lista ALDE Timis pentru Senat
1. Ehegartner Petru
2. Davitoiu Ioan
3. Groza Iosif
4. Nagy Mihaela Viorica
5. Cret Florian
6. Ionescu Marius
Lista PMP Timis pentru Camera Deputatilor
1. Cornel Samartinean, cel care pana in urma cu cateva ore era pe lista PNL de candidati la parlamentare, pe locul sapte.
2. Marius Dugulescu, cel care a candidat la alegerile locale pentru scaunul de primar al Timisoarei din partea PMP
3. Roxana Iliescu, vicepresedinte al Consiliului Judetean Timis
Lista PMP Timis pentru Senat
1. Radu Sumalan
2. Nelica Danciu
3. Georgeta Savoiu
Lista USR Timis pentru Camera Deputatilor
1. Catalin Drula, fost consilier al premierului Dacian Ciolos pe probleme de infrastructura
2. Radu Lupan – liderul USR Timis
3.Rodica Militaru
4.Luminita Dolanga
5.Catalin Lungu
6.Calin Badiu
7.Stefan Juglea
8.Raoul Trifan
9.Catalin Bora
10.Alexandru Amza
Lista USR Timis pentru Senat
1.Nicu Falcoi
2.Ionut Vetan
3.Mihaela Rusu
4.Alin Cristian Mos