ACS Poli Timisoara, invinsa dramatic pe teren propriu de Pandurii

28 Octombrie 2013
1291 Vizualizari | 0 Comentarii

Pandurii Tg. Jiu a învins pe ACS Poli Timisoara cu scorul de 3-2 (1-1), duminica seara, pe stadionul ''Dan Paltinisanu'', într-un meci din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

Banatenii au deschis rapid scorul, prin golgheterul Szabolcs Szekely (6), dar vicecampioana a reusit egalarea chiar înainte de pauza, prin fundasul stanga Marko Momcilovic (45+2), cu un sut din afara careului, dupa ce Eric De Oliveira sutase în bara (43). Pandurii a dominat repriza secunda, dar Poli a preluat conducerea în urma golului marcat pe contraatac de Cristian Barbut (75). Oaspetii au întors scorul în doar cinci minute, prin golurile semnate de brazilianul Eric De Oliveira (79) si argentinianul David Distefano (84), la prima reusita sub tricoul echipei din Tg. Jiu.

Pandurii are trei victorii consecutive în Liga I, dintre care doua în deplasare, în care a marcat 13 goluri.