Timisoara s-a calificat in sferturile Cupei Ligii la fotbal

11 August 2016
883 Vizualizari | 0 Comentarii
cupa ligii
ACS Poli Timisoara s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii la fotbal, miercuri, dupa ce a invins-o pe FC Viitorul Constanta cu scorul de 2-1 (1-1), pe teren propriu.
Oaspetii au deschis scorul rapid, prin Florin Cioabla (3), dar banatenii au restabilit egalitatea prin Andrei Artean (16). Marius Croitoru (81) a marcat golul victoriei si al calificarii, din lovitura libera.
Portarul echipei oaspete, Victor Rimniceanu, a parasit terenul in minutul 28 cu o comotie, dupa o ciocnire cu Bocsan. Rimniceanu a fost transportat la spital dupa ce a primit ingrijiri pe gazon, timp de mai multe minute.
In sferturi, ACS Poli va juca in sferturi cu invingatoarea dintre Concordia Chiajna si Pandurii Targu Jiu, pe 7 sau 8 septembrie.
ACS Poli Timisoara — FC Viitorul Constanta 2-1 (1-1), Stadion ''Dan Paltinisanu'' — Timisoara
Au marcat: Andrei Artean (16), Marius Croitoru (81), respectiv Florin Cioabla (3).

Page time :0.1300 (s) | 43 queries | Mysql time :0.007763 (s)