Reghecampf s-a calificat cu Al-Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei

1 Octombrie 2014
1278 Vizualizari | 0 Comentarii
Antrenorul Laurentiu Reghecampf si mijlocasul Mihai Pintilii s-au calificat cu echipa saudita Al-Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei la fotbal, marti, desi formatia din Riad a fost invinsa cu scorul de 2-1 de Al-Ain (Emiratele Arabe Unite), pe stadionul ''Hazza Bin Zayed'' din Al-Ain, in mansa a doua a semifinalei.
Invinsa cu 3-0 in tur, Al-Ain a deschis destul de rapid scorul, prin sud-coreeanul Lee Myung-Joo (10), dar echipa antrenata de Reghecampf a egalat dupa pauza, prin Nassir Al-Shamrani (65). Al-Ain a ramas in zece oameni in minutul 71, cand a fost eliminat ghanezul Asamoah Gyan, insa a obtinut o victorie de palmares, gratie golului inscris de Jires Kembo-Ekoko (78). Pintilii a jucat tot meciul la sauditi.
In finala, Al-Hilal va intalni invingatoarea din cealalta semifinala, care le opune pe Western Sydney Wanderers FC (Australia) si FC Seul (Coreea de Sud). Mansa secunda va avea loc miercuri, la Sydney, dupa ce rezultatul a fost egal, 0-0, in partida tur. AGERPRES