De vineri pana marti au avut loc meciurile etapei a 13-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Vineri 31 octombrie
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti 3-0 (1-0), Arena Nationala - Bucuresti
Au marcat: Lukasz Szukala (45+3), Paul Papp (78), Claudiu Keseru (80).
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Sebastian Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucuresti) - CCA, Mircea Calin (Bucuresti) - LPF
Sambata 1 noiembrie
CS Gaz Metan Medias - FC Universitatea Cluj-Napoca 1-1 (1-0), stadion "Gaz Metan" - Medias
Au marcat: Azdren Llullaku (39), respectiv Valentin Cretu (84, autogol).
Arbitri: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Sebastian Stoianov (Constanta), Alexandru Voda (Alba Iulia); Catalin Popa (Pitesti).
Observatori: Ioan Onicas (Zalau) - CCA, Adrian Ionescu (Bucuresti) - LPF.
CS Universitatea Craiova - AFC Botosani 2-1 (1-1), stadion "Ion Oblemenco" - Craiova
Au marcat: Alexandru Baluta (28), Pablo Brandan (71), respectiv Gabriel Vasvari (32 - penalty).
Cartonas rosu: Michael Ngadeu (AFC Botosani, 53).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri de rezerva: Aurel Onita (Constanta), Valentin Avram (Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea).
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) - CCA, Marcel Vasile (Bucuresti) - LPF.
Astra Giurgiu - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (1-0), stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu
Au marcat: Constantin Budescu (43, penalty), Sadat Bukari (87), respectiv Andrei Pavel (51).
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe).
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti) - CCA, Paul Mincu (Bucuresti) - LPF.
Luni 3 noiembrie:
FC Viitorul Constanta - ASA Tg. Mures 0-0, stadion "Concordia" - Chiajna
Arbitri: Robert George Dumitru (Sfantu Gheorghe); arbitri asistenti: Mircea Orbulet (Bucuresti), Stelian Slabu (Brasov); arbitru de rezerva: Iulian Calin (Stefanesti)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) - CCA, Eduard Alexandru (Ploiesti) - LPF.
FC Petrolul Ploiesti - FC Otelul Galati 0-0, stadion "Ilie Oana" - Ploiesti
Arbitru: Marcel Birsan (Bucuresti); arbitri asistenti: Vladimir Urzica (Piatra Neamt), Marius Nicoara (Drobeta Turnu Severin); arbitru de rezerva: George Catalin Gaman (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Mihai Stancu (Bucuresti) - LPF
FC CFR 1907 Cluj-Napoca - FC Brasov 1-2 (1-1), stadion "Dr. Constantin Radulescu" - Cluj-Napoca
Au marcat: Ghiorghi Ceanturia (6 - penalty), respectiv Marian Constantinescu (44 - penalty, 83).
Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Daniel Mitruti (Craiova); arbitru de rezerva: Catalin Busi (Ramnicu Valcea)
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) - CCA, Cristian Vasc (Targu Lapus) - LPF
Marti 4 octombrie:
FC Rapid Bucuresti - CSMS Iasi 0-1 (0-1), stadion "Giulesti-Valentin Stanescu" - Bucuresti,
A marcat: Wesley Lopes (26 - penalty).
Wesley a ratat un penalty in min. 88.
Cartonas rosu: Ioan Mera (Rapid, 88)
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti), George Florin Neacsu (Campulung Muscel); arbitru de rezerva: Viorel Nicusor Flueran (Craiova)
Observatori: Iosif Olah (Sfantu Gheorghe) - CCA, Paul Cazan (Bucuresti) - LPF
CS Pandurii Tg. Jiu - CS Concordia Chiajna 1-1 (0-0), stadion "Municipal" - Tg. Jiu,
Au marcat: Feiz Shamsin (75), respectiv Tiberiu Serediuc (67)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucuresti); arbitri asistenti: Imre-Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Dan Potocianu (Resita) - LPF
Clasament:
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Steaua Bucuresti 13 10 1 2 30-8 31
2 CFR 1907 Cluj 13 8 2 3 22-10 26
3 Petrolul Ploiesti 13 7 4 2 22-9 25
4 Astra Giurgiu 13 7 3 3 22-10 24
5 ASA Tg. Mures 13 6 5 2 17-9 23
6 Dinamo Bucuresti 13 6 4 3 22-16 22
7 FC Botosani 13 6 3 4 18-18 21
8 FC Brasov 13 5 4 4 18-18 19
9 CS Universitatea Craiova 13 5 4 4 15-19 19
10 Gaz Metan Medias 13 3 6 4 15-17 15
11 Viitorul Constanta 13 3 5 5 14-16 14
12 Universitatea Cluj 13 3 4 6 14-17 13
13 Ceahlaul Piatra Neamt 13 3 4 6 13-22 13
14 Pandurii Tg. Jiu 13 2 6 5 14-19 12
15 Concordia Chiajna 13 2 6 5 11-20 12
16 CSMS Iasi 13 1 6 6 10-20 9
17 Rapid Bucuresti 13 2 3 8 6-19 9
18 Otelul Galati 13 1 4 8 5-21 7
Comentarii (0)