Liga a II-a: Remiza pentru Timisoara, victorie pentru Arad

23 Octombrie 2016
1007 Vizualizari | 0 Comentarii
liga1
UTA Batrana Doamna Arad a invins-o pe teren propriu pe Dunarea Calarasi cu scorul de 2-0 (0-0), sambata, intr-un meci din etapa a 13-a a Ligii a II-a de fotbal.
Golurile semnate de Curtuius (54) si Petre (90+4) au adus prima victorie pentru formatia aradeana dupa numirea tehnicianului Laurentiu Rosu, aflat la prima experienta ca antrenor principal.
Ambele echipe au avut un jucator eliminat in prima repriza: Preoteasa, de la oaspeti, a vazut al doilea cartonas galben in minutul 37, fiind imitat sase minute mai tarziu de Tanase, de la gazde.
ACS UTA Batrana Doamna Arad - AFC Dunarea 2005 Calarasi 2-0
Vineri a fost programata intalnirea Unirea Tarlungeni - Academica Clinceni, incheiata 2-2.
Duminica se va desfasura ultimul meci, FC Chindia Targoviste - CS Afumati (Stadion Eugen Popescu - Targoviste, 11,00).
In clasament, pe primul loc se afla Juventus Bucuresti, cu 34 de puncte, urmata de Foresta Suceava, 28 p, FC Brasov, 28 p, Sepsi Sfantu Gheorghe, 25 p, CS Mioveni, 25 p etc.

Page time :0.1331 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006281 (s)