FC Barcelona si Porto, pasi mari spre semifinalele Ligii Campionilor

16 Aprilie 2015
1486 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa FC Barcelona a invins, miercuri, in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), formatia Paris Saint-Germain, intr-un meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.
Golurile au fost marcate de Neymar '18 si Suarez '67 si '79 pentru FC Barcelona, respectiv Van der Wiel '82 pentru PSG.
Paris Saint-Germain: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva (David Luiz '21), Maxwell - Rabiot (Lucas '65), Cabaye, Matuidi - Pastore, Cavani, Lavezzi. Antrenor: Laurent Blanc
FC Barcelona: Ter Stegen - Montoya (Adriano '80), Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitici (Mathieu '74), Iniesta (Xavi '53) - Messi, Suárez, Neymar. Antrenor: Luis Enrique
Cartonase galbene: Cabaye '37 / Pique '32, Messi '54
Arbitri: Mark Clattenburg (centru) - Simon Beck, Jake Collin (asistenti) - Anthony Taylor, Andre Marriner (asistenti suplimentari) - Sturt Burt (rezerva) - toti Anglia
Partida retur este programata la 21 aprilie.
Alte rezultate inregistrate in partidele disputate, marti si miercuri, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor: