EURO 2016, grupa B: Tara Galilor - Slovacia 2-1 si Anglia - Rusia 1-1

12 Iunie 2016
1105 Vizualizari | 0 Comentarii
anglia rusia
Nationala de fotbal a Tarii Galilor a invins-o pe cea a Slovaciei cu scorul de 2-1 (1-0) in meciul care a avut loc sambata, pe Stade de Bordeaux din Bordeaux, in Grupa B de la EURO 2016.
Golurile Tarii Galilor au fost reusite de Gareth Bale, din lovitura libera, in minutul 10, si Hal Robson-Kanu, in minutul 81. Pentru Slovacia a punctat Ondrej Duda (61).
Selectionatele Angliei si Rusiei au terminat la egalitate 1-1 (0-0), intr-o partida din cadrul Grupei B a Campionatului European de fotbal - EURO 2016, disputata sambata seara pe Stade Velodrome din Marsilia.
Anglia a deschis scorul in minutul 73, in urma unei lovituri libere transformate de Eric Dier, Rusia reusind sa egaleze in ultimele secunde ale jocului, prin Denis Glusakov (min.90+2).
Miercuri, 15 iunie, Rusia va infrunta Slovacia, urmand ca joi, 16 iunie, Anglia sa intalneasca Tara Galilor.

Page time :0.1151 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006722 (s)