CSM Bucuresti a remizat cu Larvik, in Liga Campionilor la handbal feminin

28 Ianuarie 2017
977 Vizualizari | 0 Comentarii
csm
CSM Bucureşti a smuls un egal nesperat cu formaţia norvegiană Larvik, scor 26-26 (13-12), vineri, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, la debutul său în Grupa principală 2 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana en titre a Europei a fost aproape să piardă acest meci, după ce a fost condusă la trei şi patru goluri în repriza secundă.

CSMB a marcat primul gol al întâlnirii, dar apoi a încasat trei la rând, 1-3 (min. 6). A urmat o revenire a campioanei României, care s-a desprins la 6-4 (14), iar avantajul maxim a fost de patru goluri, 9-5 (19). ''Tigroaicele'' au ratat din ce în ce mai mult şi scandinavele au revenit în joc, restabilind egalitatea, 10-10 (25), pentru ca la pauză oaspetele să aibă un avantaj minim, 13-12.

Larvik a marcat primele trei goluri ale reprizei secunde şi s-a desprins la 16-12 (35), iar apoi şi-a menţinut avansul de patru goluri o bună parte din meci. CSMB a marcat două goluri în inferioritate numerică, 17-19 (44), iar apoi a reuşit egalarea, 21-21 (51). Echipa antrenată de Aurelian Roşca nu a reuşit să continue revirimentul, iar Larvik a luat din nou avantaj de trei goluri, 24-21 (53). Echipa bucureşteană s-a apropiat la un gol, 23-24 (55), dar Larvik avea 26-23 când mai erau două minute şi jumătate de joc. Niombla a adus egalarea cu 20 de secunde înainte de final, iar apoi CSMB a rezistat ultimului atac, obţinând un punct important.

Page time :0.1117 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004825 (s)