BOMBA! Simona Halep, eliminata in turul I la Madrid

3 Mai 2015
1174 Vizualizari | 0 Comentarii
halep singapore
Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA, finalista la editia precedenta a Madrid Open, a fost invinsa, duminica, de sportiva franceza Alize Cornet, locul 28 WTA, cu scorul de 7-6 (6), 6-3, in prima mansa a turneului de categorie Premier din capitala Spaniei.
Partida a durat o ora si 49 de minute. Halep a ratat doua mingi de set in aceasta partida.
Halep si Cornet au mai fost adversare pana in prezent de trei ori, jucatoarea franceza impunandu-se de doua ori. Cele doua sportive s-au intalnit la Monterrey, in 2011, in primul tur, cand a invins Cornet, scor 7-5, 6-1, in 2013 la Sofia in grupe, cand Halep s-a impus cu 6-4, 6-4, si in 2014 in runda inaugurala la Dubai, cand romanca a abandonat la scorul de 6-1, 1-1.
Pentru prezenta pe tabloul principal al turneului madrilen, Halep va primi un cec de 11.600 de euro si 10 puncte WTA.

Page time :0.1126 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004887 (s)