BZV.ro

Titlul Zilei

Acum 8 ore
 31    0

Simona Halep, in scadere evidenta de forma. Romanca a pierdut primul meci la Wuhan

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a fost invinsa, marti, cu scorul de 2-6, 6-2, 6-3, de sportiva spaniola Garbine Muguruza, locul 22 WTA, in turul doi al turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan (China), cu premii de 2,44 milioane de dolari.
Simona Halep, aflata la primul meci dupa eliminarea suferita in turul 3 al US Open, la finalul lunii trecute, a fost invinsa dupa o ora si 56 de minute de joc.
Halep, care a fost direct acceptata in turul doi la Wuhan, si Garbine Muguruza nu se mai intalnisera pana acum in circuitul WTA.
Pentru prezenta in turul doi la Wuhan, Halep va primi 60 de puncte WTA si cu un cec in valoare de 12.900 de dolari. Mediafax.ro