BZV.ro

Titlul Zilei

Acum 11 minute
 3    0

Cupa Romaniei: Rezultatele complete din optimile de finala si tabloul echipelor calificate in sferturi

cupa romaniei la fotbal

CSM Poli Iaşi, CS Universitatea Craiova, FC Botoşani, Gaz Metan Mediaş, Dinamo Bucureşti, FC Hermannstadt, Astra Giurgiu şi FCSB s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după meciurile disputate marţi şi miercuri în optimile de finală.

Meciurile din sferturile de finală sunt programate în prima parte a anului viitor, pe 27-28 februarie sau 1 martie.

Rezultate:
Marţi 28 noiembrie
Unirea Slobozia (III) - (+) CSM Politehnica Iaşi 0-2 (0-1), Stadion 1 Mai - Slobozia
Au marcat: Pedro Mendes (11 - penalty), Cătălin Ştefănescu (66).
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Stoianov (Constanţa), Andrei Constantinescu (Bucureşti)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Stere Guteanu (Techirghiol) - FRF

CS Afumaţi (II) - (+) CS Universitatea Craiova 2-3 (1-0, 1-1), după prelungiri, Stadion Ilie Oană - Ploieşti
Au marcat: Dorin Burlacu (10), Marian Vlada (92), respectiv Gustavo Di Mauro Vagenin (66), Alexandru Băluţă (101, 105).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Bogdan Velicu (Bucureşti), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Dorinel Dincă (Călăraşi) - FRF

(+) FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 3-2 (0-0), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Sebastian Chitoşcă (50), Mihai Roman I (74), Florin Plămadă (81), respectiv Cristian Gavra (64), Denis Drăguş (78).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri: Daniel Mitruţi (Craiova), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Adrian Petre (Buzău) - FRF

Miercuri 29 noiembrie
CS Mioveni (II) - (+) Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-1), Stadion Orăşenesc - Mioveni
A marcat: Roberto Romeo (11).
Arbitru: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Cristian Petropulos (Alba Iulia) - FRF
Cartonaş roşu: Emmerik De Vriese (Gaz Metan, 62)

Universitatea Cluj (III) - (+) FC Dinamo Bucureşti 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 1-3, la loviturile de departajare, Cluj Arena - Cluj-Napoca
Au marcat: Dorin Goga (34), respectiv Laurenţiu Corbu (14).
Au executat în ordine loviturile de departajare: Paul Anton 0-0 (ratare - a apărat Călin Albuţ), Dorin Goga 0-0 (ratare - peste poartă), Steliano Filip 0-1 (gol), George Florescu 0-1 (ratare - bară), Rivaldinho 0-2 (gol), Octavian Ursu 1-2 (gol), Diogo Salomao 1-3 (gol), Paul Chiş 1-3 (ratare - peste poartă).
Gabriel Giurgiu (U) a ratat un penalty în min. 5 (a apărat Laurenţiu Brănescu).
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Iulian Radu (Bucureşti)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Ioan Zare (Oradea) - FRF

Joi 30 noiembrie
(+) FC Hermannstadt (II) - Juventus Bucureşti 2-0 (0-0), Stadion Municipal - Sibiu
Au marcat: Ovidiu Morariu (59, autogol), Dragoş Tătar (69).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Romeo Malac (Timişoara) - FRF

Chindia Târgovişte (II) - (+) Astra Giurgiu 0-2 (0-0, 0-0), după prelungiri, Stadion Marin Anastasovici - Giurgiu
Au marcat: Silviu Balaure (111), Bogdan Chipirliu (115).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Felix Grigore (Bucureşti) - FRF

ACS Poli Timişoara - (+) FCSB 0-3 (0-1), Stadion Dan Păltinişanu - Timişoara
Au marcat: Harlem Gnohere (34 - penalty), Cătălin Golofca (56), Daniel Benzar (90+2).
Cartonaş roşu: Andrei Artean (ACS Poli, 81).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturi.