BZV.ro

Titlul Zilei

Acum 8 ore
 36    0

Continuam sa visam la Liga I. Timisoara a invins UTA cu 2-1 la baraj. Returul se joaca joi la Siria

acs poli timisoara
ACS Poli Timisoara a invins formatia ACS UTA Batrana Doamna Arad cu scorul de 2-1 (2-0), luni seara, pe stadionul "Dan Paltinisanu" din Timisoara, in prima mansa a barajului pentru Liga I de fotbal.
Echipa de prim esalon a marcat de doua ori in decurs de doar patru minute, prin Pedro Henrique (22) si Gabriel Canu (25), al doilea inscriind dintr-o pozitie suspecta de ofsaid. Oaspetii, care nu au contat in ofensiva in prima parte a meciului, au redus din diferenta dupa pauza, prin Sorin Stratila (52).
Poli a ramas in zece oameni in minutul 65, cand George Neagu a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.
Timisorenii au avut o bara in prelungirile partidei (90+1), prin Cristian Boscan.
Partida retur se va disputa in data de 15 iunie, la Siria, de la ora 17,30.