ACS Poli Timişoara ocupă locul 16, cu 35 pct, fiind foarte aproape de retrogradare.
De joi pana sambata au avut loc meciurile din etapa a 33-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Joi 15 mai:
CS Pandurii Tg Jiu - ASC Corona 2010 Brasov 5-0 (2-0), stadion ''Tudor Vladimirescu'' - Tg. Jiu
Au marcat: Paul Anton (10), Alex Dos Santos (17, 64), Deivydas Matulevicius (62, 75).
Arbitru: Marian Barbu (Fagaras); arbitri asistenti: Florin Paunescu (Ramnicu Valcea), Marius Florin Badea (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti aditionali: Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca), Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Daniel Demetrescu (Ramnicu Valcea)
Observatori: Viorel Sandu (Bucuresti) - CCA, Ioan Zare (Oradea) - LPF
FC CFR 1907 Cluj - Gaz Metan Medias 3-1 (1-0), Stadion ''Dr. Constantin Radulescu'' - Cluj-Napoca
Au marcat: Ciprian Deac (9, 74), Jasmin Trtovac (70, autogol), respectiv Thaer Bawab (51).
Arbitru: George Radulescu (Bucuresti); arbitri asistenti: Valentin Avram (Bucuresti), Bogdan Gheorghe (Bucuresti); arbitri asistenti aditionali: Cristian Georgescu (Bucuresti), Sergiu Popa (Aiud); arbitru de rezerva: Mihai Marius Marica (Bistrita)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) - CCA, Marian Ivan (Brasov) - LPF
Vineri 16 mai:
FC Brasov - FC Universitatea Cluj 0-0, stadion ''Tineretului' - Brasov
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Marius Nicoara (Baile Herculane); arbitri asistenti aditionali: Mihai Amoraritei (Campina), Dorian Miclosina (Resita); arbitru de rezerva: Vasile Dan Popescu (Buzau)
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti) - CCA, Romulus Chihaia (Bucuresti) - LPF
FC Dinamo Bucuresti - Sageata Navodari 4-1 (3-0), stadion 'Dinamo' - Bucuresti
Au marcat Valentin Lazar (19, 75), George Tucudean (24), Cosmin Matei (43), respectiv Viorel Dinu (88).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Vladimir Urzica (Piatra Neamt), Marius Cristian Marchidanu (Braila); arbitri asistenti aditionali: Iulian Calin (Stefanesti/AG), Sorin Andrei Antonie (Bucuresti); arbitru de rezerva: Ovidiu Arusoaie (Piatra Neamt)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Ramnicu Valcea) - CCA, Ionut Calancia (Bucuresti) - LPF
Otelul Galati - FC Viitorul Constanta 4-1 (0-0), stadion 'Otelul' - Galati
Au marcat: Marcus Vinícius Vidal Cunha ''Marquinhos'' (48), Henrique de Jesus Bernardo (62, penalty), Alexandru Zaharia (64), Armando Cooper (87), respectiv Mircea Axente (90+1).
Cartonas rosu: Bogdan Mitrea (Viitorul, 45).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitri asistenti aditionali: Florin Miron (Bucuresti), Ionut Coza (Cernica/IF); arbitru de rezerva: Ionel Valentin Dumitru (Gherghita/PH)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Lica Movila (Bucuresti) - LPF
Astra Giurgiu - ACS Poli Timisoara 5-1 (3-1), stadion 'Marin Anastasovici'
Au marcat Constantin Budescu (20), Yazalde Gomes (31), Sadat Bukari (40), Nuno Claro (59, autogol), Denis Alibec (87), respectiv Cristian Boldea (24).
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Aurel Onita (Constanta), George Florin Neacsu (Campulung Muscel); arbitri asistenti aditionali: Viorel Nicusor Flueran (Craiova), Ionut Valentin Iugulescu (Targoviste); arbitru de rezerva: Romica Birdes (Pitesti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucuresti) - CCA, Ion Craiu (Bucuresti) - LPF
Sambata 17 mai:
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Vaslui 2-0 (2-0), stadion 'Ceahlaul' - Piatra Neamt
Au marcat: Alexandru Achim (9), Emil Jula (21).
Arbitru: George Catalin Gaman (Craiova); arbitri asistenti: Bogdan Velicu (Bucuresti), Stelian Slabu (Brasov); arbitri asistenti aditionali: Emil Voicu (Bacau), Florin Andrei (Targu Mures); arbitru de rezerva: Florin Alexandru Visan (Galati)
Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti) - CCA, Bogdan Niculae (Bucuresti) - LPF
CS Concordia Chiajna - AFC Botosani 1-1 (1-0), Stadion ''Concordia'' - Chiajna
Au marcat: Wellington Carlos da Silva (19 - penalty), respectiv Marius Croitoru (87).
Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Dragos Mihai Iliescu (Craiova), Bogdan Gheorghioiu (Timisoara); arbitri asistenti aditionali: Catalin Busi (Ramnicu Valcea), Horia Gabriel Mladinovici (Bucuresti); arbitru de rezerva: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucuresti) - CCA, Mircea Calin (Bucuresti) - LPF
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti 0-0, stadion 'Ilie Oana' - Ploiesti
Cartonas rosu: Romario (Petrolul), dupa meci.
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Octavian Sovre (Oradea); arbitri asistenti aditionali: Dragos Istrate (Bucuresti), Nicolae Catalin Botas (Timisoara); arbitru de rezerva: Adrian Marginean (Aiud)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Viorel Ilinca (Pitesti) - LPF
clasament:
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Steaua Bucuresti 33 22 10 1 69-18 76
2 Astra Giurgiu 33 21 6 6 66-27 69
3 Petrolul Ploiesti 33 17 14 2 50-20 65
4 Dinamo Bucuresti 33 16 8 9 50-33 56
5 CFR Cluj 33 13 12 8 43-31 51
6 FC Vaslui 33 15 6 12 37-28 51
7 Pandurii Tg. Jiu 33 13 8 12 56-39 47
8 FC Botosani 33 12 7 14 35-50 43
9 Ceahlaul Piatra Neamt 33 10 11 12 27-30 41
10 Otelul Galati 33 12 4 17 41-50 40
11 Universitatea Cluj-Napoca 33 11 7 15 29-43 40
12 Concordia Chiajna 33 10 9 14 34-46 39
13 Gaz Metan Medias 33 10 8 16 31-37 38
14 FC Brasov 33 9 10 14 31-39 37
15 Viitorul Constanta 33 9 10 14 28-50 37
16 ACS Poli Timisoara 33 9 8 15 25-42 35
17 Sageata Navodari 33 9 8 16 30-53 35
18 ASC Corona 2010 Brasov 33 2 9 22 20-66 15
Programul ultimei etape:
Luni 19 mai
FC Vaslui - Astra Giurgiu (stadion ''Municipal'' - Vaslui, 19,00, Digi Sport 1)
Marti 20 mai
FC Universitatea Cluj - CS Pandurii Tg. Jiu (''Cluj Arena'' - Cluj-Napoca, 18,15, Digi Sport 1)
ASC Corona 2010 Brasov - Petrolul Ploiesti (stadion ''Tineretului'' - Brasov, 19,45, Dolce Sport 1)
FC Steaua Bucuresti - FC Otelul Galati (''Arena Nationala'' - Bucuresti, 20,00, Digi Sport 1)
Miercuri 21 mai
FC Botosani - Dinamo Bucuresti (stadion ''Municipal'' - Botosani, 18,00, Dolce Sport 1)
Gaz Metan Medias - FC Brasov (stadion ''Gaz Metan'' - Medias, 21,00, Digi Sport)
Sageata Navodari - CFR 1907 Cluj-Napoca (stadion ''Farul'' - Constanta, 21,00, Digi Sport)
ACS Poli Timisoara - CS Concordia Chiajna (stadion ''Dan Paltinisanu'' - Timisoara, 21,00, Digi Sport)
FC Viitorul Constanta - FC Ceahlaul Piatra Neamt (stadion ''Concordia'' - Chiajna, 21,00, Digi Sport)
Comentarii (0)