Uruguay si Spania, victorii modeste cu 1-0 in fata outsiderelor grupei, Arabia Saudita, respectiv Iran

21 Iunie 2018
978 Vizualizari | 0 Comentarii
costa

Reprezentativa Uruguayului a invins, miercuri, la Rostov, cu scorul de 1-0, selectionata Arabiei Saudite, intr-un meci contand pentru etapa a doua a grupei B de la Cupa Mondiala. In urma acestui rezultat, Uruguay si Rusia au acces in optimile Cupei Mondiale.
Unicul gol al meciului a fost marcat de Luis Suarez, in minutul 23. Suarez s-a aflat la meciul 100 pentru nationala Uruguayului.

Uruguay: Muslera – Varela, Godin, Gimenez, Caceres – C. Sanchez (Nandez '82), Vecino (Torreira '59), Betancur, C. Rodriguez  (Laxalt '59)– Cavani, Suarez. Selectioner: Oscar Tabarez

Arabia Saudita: Al-Owais - Al-Breik, Os. Hawsawi, Al-Bulayhi, Al-Shahrani - Bahbri (Kanno '76), Otayf, Al-Faraj, Al-Dawsari - Al-Jassim (Al Mogahwi '44) - Al-Muwallad (Al-Sahlawi '79). Selectioner: Juan Antonio Pizzi

Meciul a fost arbitrat de francezul Clement Turpin.

In celalalt meci al grupei A, Rusia a invins Egipt, scor 3-1.

Cu cate sase puncte, Uruguay si Rusia au acces in optimile competitiei, in timp ce Egiptul si Arabia Saudita au fost eliminate.

Reprezentativa Spaniei a invins, miercuri, la Kazan, cu scorul de 1-0, selectionata Iranului, in etapa a doua a grupei B de la Cupa Mondiala.
Unicul gol al meciului a fost marcat de Diego Costa, in minutul 54.

In minutul 64, Ezatolahi a marcat pentru Iran insa golul a fost anulat mai intai la semnalizarea asistentului si apoi dupa consultarea sistemului VAR.

Spania: De Gea - Carvajal, Piqué, Ramos, Alba - Busquets, Iniesta (Koke '71) - Lucas Vazquez (Asensio '80), Silva, Isco - Diego Costa (Rodrigo '89). Selectioner: Fernando Hierro

Iran: Beiranvand - Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Haji Safi  (Mohammadi '69) - Ezatolahi, Ebrahimi - Amiri (Ghoddos '86), Taremi, Ansarifard (Jahanbakhsh '75) - Azmoun. Selectioner: Carlos Queiroz

Meciul a fost arbitrat de Andres Cunha din Uruguay.

In prima partida a zilei din grupa B, Portugalia a invins Maroc, scor 1-0.

In clasament, Portugalia are 4 puncte, urmata de Spania, tot cu 4 puncte, Iran, 3 puncte, iar Maroc - 0 puncte.

La 25 iunie, in ultima etapa a grupei B, vor avea loc meciurile Portugalia - Iran si Spania - Maroc, ambele de la ora 21.00.

Page time :0.1175 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004923 (s)