UEFA CHAMPIONS LEAGUE: Rezultatele inregistrate marti, in etapa a doua a fazei grupelor

28 Septembrie 2016
1122 Vizualizari | 0 Comentarii
liga camp2
Real Madrid, detinatoarea trofeului, a terminat la egalitate cu Borussia Dortmund, 2-2, marti seara, pe ''Signal Iduna Park'' din Dortmund, in Grupa F a Ligii Campionilor la fotbal.
Madrilenii au condus in doua randuri, dar Borussia a revenit de fiecare data, marcand ultimul gol in minutul 87. Portughezul Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria Champions League, a deschis scorul in min. 17, insa Borussia a restabilit egalitatea in finalul primei reprize, prin gabonezul Pierre-Emerick Aubameyang (43), dupa o eroare a portarului Keylor Navas. Fundasul francez Raphael Varane (68) a adus-o din nou pe Real in avantaj, insa Andre Schuerrle (87) a adus egalul, cu un sut la vinclu.
Borussia ramane neinvinsa acasa cu Real Madrid in sase partide (trei victorii, trei egaluri).
Juventus, 4-0 la Zagreb, cu echipa locala Dinamo (fara romanul Alexandru Matel in lot), si FC Copenhaga, 4-0 cu FC Bruges, au realizat scorurile zilei.
Monaco a smuls egalul in extremis, 1-1 cu Leverkusen in Principat, dupa ce polonezul Kamil Glik a marcat in prelungiri (90+4).
Rezultatele de marti:
Grupa E
TSKA Moscova - Tottenham Hotspur 0-1
A marcat: Heung-Min Son 71.
AS Monaco - Bayer Leverkusen 1-1
Au marcat: Kamil Glik 90+4, respectiv Javier Hernandez 73.
Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2
Au marcat: Pierre-Emerick Aubameyang 43, Andre Schuerrle 87, respectiv Cristiano Ronaldo 17, Raphael Varane 68.
FC Copenhaga - FC Bruges 4-0
Au marcat: Stefano Denswil 54 (autogol), Thomas Delaney 64, Federico Santander 69, Mathias Joergensen 90+2.
Ludwig Augustinsson (FC Copenhaga) a ratat un penalty in min. 61.
Dinamo Zagreb - Juventus Torino 0-4
Au marcat: Miralem Pjanic 24, Gonzalo Higuain 31, Paulo Dybala 57, Adrian Semper (autogol) 85.
Sevilla - Olympique Lyon 1-0
A marcat: Wissam Ben Yedder 52.
Luciano Dario Vietto (Sevilla) a ratat un penalty in min. 69.