UEFA CHAMPIONS LEAGUE: Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus Torino si AS Monaco sunt cele patru semifinaliste

20 Aprilie 2017
917 Vizualizari | 0 Comentarii
liga camp2
FC Barcelona nu a reusit un nou miracol, iar Juventus Torino s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, dupa 0-0 pe Camp Nou, in mansa secunda a sferturilor.
Juventus a dovedit ca este o echipa mai solida decat PSG, eliminata de catalani dupa 0-4 si 6-1 in faza anterioara, torinezii rezistand la adapostul senzationalului 3-0 din tur.
Juventus si-a luat astfel o revansa dupa ce a pierdut finala Champions League din 2015 in fata catalanilor, la Berlin (1-3),
Pentru Barca a fost primul meci din ultimele 21 jucate acasa in Liga Campionilor in care nu a marcat.
AS Monaco s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, gratie victoriei cu scorul de 3-1 (2-0) reusite in fata formatiei germane Borussia Dortmund, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.
Monaco, care se impusese cu 3-2 in meciul tur, s-a impus prin golurile marcate de Kylian Mbappé (3), Radamel Falcao (17) si Valere Germain (81), respectiv Marco Reus (48).
Marti s-au calificat in semifinale si echipele madrilene Real si Atletico.