UEFA CHAMPIONS LEAGUE: Monaco a produs marea surpriza, eliminand favorita Manchester City

16 Martie 2017
954 Vizualizari | 0 Comentarii
champions league
AS Monaco a reusit o calificare spectaculoasa in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, pe stadionul Louis II, dupa ce a invins formatia engleza Manchester City cu scorul de 3-1 (2-0), in mansa secunda a optimilor.
Monegascii au obtinut biletele pentru faza urmatoare gratie golurilor marcate in deplasare, in tur City castigand cu 5-3.
Kylian Mbappé (8), Fabinho (29) siTiemoué Bakayoko (77) au marcat pentru echipa gazda, iar Leroy Sané (71) a semnat golul ''cetatenilor''.
In sferturi s-a calificat miercuri seara si Atletico Madrid, 0-0 in returul cu Bayer Leverkusen. După 4-2 în deplasare, Atletico, finalista de anul trecut a competiţiei, a făcut un meci slab pe teren propriu, dar a obţinut calificarea în faza următoare.

Page time :0.1274 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006698 (s)