Timisoara smulge un punct in ultima secunda la Iasi si ramane pe locul 6 in Liga I

25 Septembrie 2017
1083 Vizualizari | 0 Comentarii
tim
CSMS Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata duminica seara, pe teren propriu, cu ACS Poli Timisoara, in etapa a 12-a a Ligii 1.

Primul gol al intalnirii a fost marcat in ultimul minut al primei reprize de gazde, prin Kizito, care a reluat frumos cu capul dupa un corner.

Egalarea oaspetilor a venit tocmai in minutul 90+4, cand Alin Seroni a punctat cu o reluare din doar cativa metri.

In urma acestui rezultat, Timisoara ramane pe locul 6 in clasamentul Ligii 1, cu 18 puncte, in timp ce Iasi se afla pe pozitia a 9-a, cu 15 puncte.

CSMS POLI Iasi: Kelava - Almeida, Frasinescu, Cioinac, Sin - Chelaru, Qaka - Chelaru, Kizito, Mendes, Joalisson - Cristea.

Antrenor: Flavius Stoican.

ACS POLI Timisoara: Curileac - Ciucur, Melinte, Cinu, Tiganasu - Vasvari, Artean - Munteanu, Birnoi, Curjuric - Seroni.

Antrenor: Ionut Popa.

Arbitru: Alexandru Tudor.