SOC in Champions League: Barcelona, UMILITA de Juventus Torino!

12 Aprilie 2017
1052 Vizualizari | 0 Comentarii
juve
Au marcat: Dybala 7', 22', Chiellini 55' / -.
1-0: Dybala deschide scorul cu un sut din intoarcere dupa o incursiune a lui Cuadrado.
2-0: Dubla pentru Dybala, dupa o ratare imensa a lui Andres Iniesta.
3-0: Chiellini reia la coltul lung dintr-un corner, iar gazdele duc scorul la 3-0.
Juventus Torino: Buffon – Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (Lemina 73'), Pjanic (Barzagli 89'), Khedira, Mandzukic – Higuain, Dybala (Rincon 81'). Antrenor: Massimiliano Allegri.
FC Barcelona: Ter Stegen – S. Roberto, Pique, Umtiti, Mathieu (A. Gomes 46') – Rakitic, Mascherano, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar. Antrenor: Luis Enrique.
Cartonase galbene: Alves 28', Mandzukic 63', Khedira 74', Lemina 90+1' / L. Suarez 53', Iniesta 57', Umtiti 90+1'
Cartonase rosii: -.
Arbitri: Szymon Marciniak, Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz; rezerva: Radoslaw Siejka; aditionali: Pawel Raczkowski si Tomasz Musial (toti din Polonia).
Observatori: Horst Burmmeier (Austria), David Griffiths (Tara Galilor).
Stadion: Juventus Stadium, Torino.Juventus Torino a castigat, marti, scor 3-0, meciul jucat pe teren propriu cu FC Barcelona, in mansa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.
Stadion: Juventus Stadium, Torino.