Simona Halep, invinsa in optimi la Paris

1 Iunie 2016
1140 Vizualizari | 0 Comentarii
halep singapore
Simona Halep a fost invinsa in optimile turneului Roland Garros, dupa ce partida a fost amanata duminica din cauza ploii la scorul de 5-3 pentru romanca in primul set. Partida a fost reluata astazi, iar Simona a pierdut primul set, 6 - 7, dupa ce in tie-break Samantha Stosur a castigat la zero.
In setul doi, Simona era condusa cu 3 - 2 cand organizatorii au fost determinati din nou sa opreasca meciul, din cauza ploii.  Intreruperea partidei a echivalat cu ruperea ritmului Simonei Halep, care duminica facuse un prim set excelent si era favorita la castigarea partidei.

Partida s-a reluat pentru a doua oara in jurul orei 16:30, ora Romaniei. Nici dupa a doua intrerupere insa Halep nu si-a revenit, cedand pe serviciul adversarei si apoi castigand cu greu propriul serviciu, pentru 3-4. Stosur a facut apoi 5-3 pe propriul serviciu si a incheiat meciul cu un break lejer.