Simona Halep a debutat cu o victorie categorica la Washington

2 August 2017
1033 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep austr
Simona Halep (2 WTA) a invins-o pe Sloane Stephens (957 WTA) in primul tur al turneului WTA de la Washington, scor 7-6(3), 6-0, iar in runda urmatoare va juca impotriva Marianei Duque-Marino (115 WTA).

Dupa un prim set echilibrat, in care Halep a ratat numeroase sanse de break si doua sanse de a inchide actul la scorul de 6-5, romanca s-a impus fara emotii in tie-break, unde a pierdut doar 3 puncte.

Actul secund s-a incheiat intr-un timp record: de doar 25 de minute a avut nevoie Halep pentru a incheia setul, in care nu a pierdut niciun game. A fost a patra victorie a romancei in 6 confruntari cu Stephens.

Simona o va intalni in turul secund pe columbianca Mariana Duque-Marino (115 WTA), care in prima runda a invins-o pe Shelby Rogers (60 WTA) in doua seturi, 6-4, 6-1.