Simona Halep a abandonat in primul meci dupa triumful de la Doha

18 Februarie 2014
1340 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep a abandonat in primul tur al turneului WTA de la Dubai dupa un set si doar 38 de minute jucate impotriva frantuzoaicei Alize Cornet.
Ajunsa la Dubai dupa ce a cucerit titlul la Doha in urma cu doar doua zile, Halep a acuzat o accidentare la glezna piciorului drept si s-a retras la scorul 1-6, 1-1. Practic meciul nu a avut istoric si punctele au curs unul dupa altul in contul frantuzoaicei. Halep a solicitat prima interventie a fizioterapeutului la 1-4 in primul set si a mai avut parte de ingrijiri medicale in pauza dintre seturi. Dupa ce a condus in premiera in debutul setului al doilea, Halep a decis ca este mai bine sa se retraga dupa ce Cornet egalase la unu. Pe langa bandajul de la glezna dreapta jucatoarea noastra a mai aparut pe teren si cu un plasture pe umarul drept. De multe ori la serviciu Simona a afisat o grimasa de durere, semn ca avea serioase dificultati in a trimite mingea peste fileu. Onlinesport.ro