S-au tras la sorti meciurile din 16-imile Cupei Romaniei

11 Septembrie 2015
1024 Vizualizari | 0 Comentarii
cupa rom
Echipa Steaua, detinatoarea trofeului, va intalni formatia de esalon secund Universitatea Cluj in saisprezecimile editiei 2015/2016 a Cupei Romaniei, conform tragerii la sorti ce a avut loc, vineri, la Casa Fotbalului.
Steaua si Universitatea Cluj au fost adversare in finala editiei 2014/2015 a Cupei Romaniei, la 31 mai, meci in care gruparea bucuresteana s-a impus cu scorul de 3-0.
FC Viitorul II - Academica Clinceni
Jocurile din saisprezecimile, optimile si sferturile de finala ale Cupei Romaniei se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in campionatul precedent. In cazul in care jocurile din Cupa Romaniei urmeaza sa fie televizate in direct si sunt programate in nocturna, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalatie de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiata, care indeplineste conditiile regulamentare necesare disputarii jocului si televizarii.
In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri si, dupa caz, la executarea loviturilor de departajare de la 11 metri.

Page time :0.1302 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006657 (s)