News Flash:

Ripensia Timisoara joaca azi cu Pandurii in optimile Cupei Romaniei. ACS Poli va intalni Steaua, maine

29 Octombrie 2013
458 Vizualizari | 0 Comentarii
Revelaţia Ripensia Timişoara şi Pandurii Tg. Jiu vor susţine primul meci din optimile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, marţi 29 octombrie, pe stadionul ''Dan Păltinişanu'', de la ora 16,00.

Partida va fi arbitrată de orădeanul Florin Marcu.

Tot marţi se va juca meciul dintre FC Vaslui şi FC Botoşani (18,30), care va fi condus de piteşteanul Cătălin Popa.

Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe) va arbitra ultimul meci de marţi, care le opune pe Gaz Metan Mediaş şi pe Astra Giurgiu (20,30).

Toate cele opt meciuri vor fi transmise în direct, de trei posturi de televiziune Digi Sport (4), sport.ro (2) şi Pro TV (2).

Steaua va juca miercuri 30 octombrie, cu ACS Poli Timişoara, în Ghencea (20,00), iar Dinamo va evolua joi 31 octombrie, în ''Groapă'', cu Chindia Târgovişte (18,30).


Programul partidelor:

Marţi 29 octombrie

CS Ripensia Timişoara (V) - CS Pandurii Tg Jiu (I)
(Timişoara - stadion Dan Păltinişanu, 16,00, Digi Sport)

Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)

Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Flavius Domide (Arad) - FRF


FC Vaslui (I) - AS FC Botoşani (I) (Vaslui - stadion Municipal, 18,30, Digi Sport)

Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)

Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Romică Chihaia (Bucureşti) - FRF


CS Gaz Metan Mediaş (I) - CS FC Astra Giurgiu (I) (Mediaş - stadion Gaz Metan, 20,30, Sport.ro)

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)

Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF


Miercuri 30 octombrie

FC Braşov (I) - FC Viitorul Constanţa (I) (Braşov - stadion Tineretului, 18,00, Digi Sport)

FC Steaua Bucureşti (I) - ACS Poli Timişoara (I) (Bucureşti - stadion Steaua, 20,00, Pro TV)


Joi 31 octombrie

FC Oţelul Galaţi (I) - ASC Corona 2010 Braşov
(I) (Galaţi - stadion Oţelul, 16,30, Digi Sport)

Dinamo Bucureşti (I) - FC Chindia Târgovişte (III) (Bucureşti - stadion Dinamo, 18,30, Sport.ro)

FC Rapid Bucureşti (II) - FC Petrolul Ploieşti (I) (Bucureşti - stadion Giuleşti-Valentin Stănescu, 20,30/Pro TV)

Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1086 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013004 (s)