Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Astra Giurgiu, Viitorul Constanţa, Steaua Bucureşti, Oţelul Galaţi, Dinamo şi Petrolul Ploieşti, deţinătoarea trofeului, s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal.
Rezultate:
Marţi 29 octombrie
CS Ripensia Timişoara (V) - CS Pandurii Tg Jiu (I) 0-3 (0-1), Timişoara - stadion Dan Păltinişanu
Au marcat: Elton Constantino Da Silva (9), Admir Adrovic (29), Flavius Petrişor (62, autogol).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Flavius Domide (Arad) - FRF
FC Vaslui (I) - AS FC Botoşani (I) 4-1 (2-1), Vaslui - stadion Municipal
Au marcat: Mike Temwanjera (17, 57), Madson Henrique Santos (23), Liviu Antal (81), respectiv Cătălin Vraciu (7).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Romică Chihaia (Bucureşti) - FRF
CS Gaz Metan Mediaş (I) - CS FC Astra Giurgiu (I) 0-1 (0-0), Mediaş - stadion Gaz Metan
A marcat: Junior Morais (86).
Cartonaş roşu: Sergiu Muth (Gaz Metan, 54).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF
Miercuri 30 octombrie:
FC Braşov (I) - FC Viitorul Constanţa (I) 0-1 (0-1), Braşov - stadion Tineretului
A marcat: Cristian Gavra (11).
Cartonaşe roşii: Andrei Cristea (Braşov, 90+1), Florin Bejan (Viitorul, 90+3).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Alexandru Boc (Bucureşti) - FRF
FC Steaua Bucureşti (I) - ACS Poli Timişoara (I) 2-0 (1-0), Bucureşti - stadion Steaua
Au marcat: Daniel Georgievski (11), Federico Piovaccari (73).
Cartonaş roşu: Florin Nohai (Poli, 88).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - FRF
Joi 31 octombrie:
FC Oţelul Galaţi (I) - ASC Corona 2010 Braşov (I) 2-1 (1-1), (Galaţi - stadion Oţelul
Au marcat: Henrique de Jesus Bernardo (7, 60), respectiv Joao Felipe Antunes (26, autogol).
Arbitru: Paul Unimătan (Zalău); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Marian Bucurescu (Bucureşti) - FRF
Dinamo Bucureşti (I) - FC Chindia Târgovişte (III) 5-0 (2-0), Bucureşti - stadion Dinamo
Au marcat: Joel Thomas (8, 63), Alexandre Durimel (41, 86), Valentin Lazăr (62).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/PH), Vasile Dan Popescu (Buzău); arbitru de rezervă: Marius Baston (Bucureşti)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Adrian Rămureanu (Bucureşti) - FRF
FC Rapid Bucureşti (II) - FC Petrolul Ploieşti (I) 0-2 (0-0), Bucureşti - stadion Giuleşti-Valentin Stănescu
Au marcat: Ferebory Dore (66), Romario Pires (72).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Florin Nicolaescu (Slatina) - FRF
Comentarii (0)