Real Madrid si Wolfsburg s-au calificat in sferturile de finala ale UEFA CHAMPIONS LEAGUE

9 Martie 2016
1010 Vizualizari | 0 Comentarii
champions league
Echipele Real Madrid si VFL Wolfsburg s-au calificat, marti seara, in sferturile de finala in Liga Campionilor.
Real Madrid a invins-o pe AS Roma, cu 2-0, castigand astfel dubla cu scorul general de 4-0. Vicecampioana Italiei a jucat fotbal pe Santiago Bernabeu si la 0-0, in prima repriza, a ratat doua ocazii mari prin Dzeko si Salah. Cei doi nu au gasit cadrul portii in situatii de unu la unu cu portarul Navas. AS Roma a continuat sa caute golul si in partea secunda, dar Real Madrid a lovit de doua ori pe contraatac intr-un interval de doar cinci minute. Mai intai Cristiano Ronaldo a deblocat tabela in minutul 64 cu o reluare din sase metri la centrarea lui Lucas. Trei minute mai tarziu James Rodriguez finaliza printre picioarele lui Szczesny din pasa aceluias Ronaldo si Real Madrid punea practic capat intalnirii. In cealalta partida a serii, VFL Wolfsburg a invins-o pe Ghent, cu 1-0, prin golul marcat de Schurrle in minutul 75. Internationalul a reluat in poarta centrarea lui Draxler de la limita terenului. Real Madrid: Navas; Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo; Kroos, Modric (Jese 76), Casemiro (Kovacic 84); James, Ronaldo, Bale (Vazquez 61). Roma: Szczesny; Florenzi, Manolas, Zukanovic, Digne; Pjanic (Vainqueur 46), Keita (Maicon 86); Salah, Perotti, El Shaarawy (Totti 74); Dzeko.

Page time :0.1197 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006260 (s)