Real Madrid a pierdut returul cu Atletico, dar merge in finala Ligii Campionilor de la Cardiff

11 Mai 2017
1068 Vizualizari | 0 Comentarii
champions league
Real Madrid s-a calificat in finala Ligii Campionilor, dupa ce s-a impus in dubla mansa cu 4-2 in fata celor de la Atletico Madrid.

Trupa lui Zinedine Zidane a pierdut pe terenul lui Atletico, scor 1-2, insa acel 3-0 din tur a ajutat-o sa mearga mai departe in finala de la Cardiff impotriva lui Juventus, pe 3 iunie.

Saul a deschis scorul pentru Atletico, in minutul 12, dupa ce a castigat un duel aerian cu Cristiano Ronaldo si a trimis mingea cu capul la coltul scurt.

Doua minute mai tarziu echipa lui Diego Simeone avea sa-i provoace mari emotii lui Zidane. Varane l-a faultat in careu pe Torres si Griezmann a executat foarte bine lovitura de pedeapsa si a schimbat tabela de marcaj, 2-0.

Visul lui Atletico a fost spulberat cu trei minute inainte de pauza, cand Isco a stabilit scorul final, dupa ce in prealabil Oblak a respins senzational sutul lui Kroos.

Au marcat: Saul 12, Griezmann 16 p. / Isco 42

Atletico: Oblak - Gimenez, Godin, Savici, Filipe Luis - Gabi, Saul, Koke, Carrasco - Griezmann, Torres

Rezerve: Moya, Lucas, Thomas, Tiago, Gaitan, Correa, Gameiro

Antrenor: Diego Simeone

Real Madrid: Navas - Danilo, Ramos, Varane, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modrici - Isco, Ronaldo, Benzema

Rezerve: Casilla, Nacho, Kovacici, James, Asensio, Vázquez, Morata

Antrenor: Zinedine Zidane

Arbitru: Cüneyt Çakır (TUR) / Asistenti:  Bahattin Duran (TUR) si Tarik Ongun (TUR) / Rezerva: Mustafa Eyisoy (TUR) / Aditionali: Ali Palabıyık (TUR) si Barıs Simsek (TUR)