News Flash:

Primele rezultate ale etapei a 1 3-a a Ligii I si clasamentul la zi

2 Noiembrie 2014
532 Vizualizari | 0 Comentarii
De vineri pana marti au loc meciurile etapei a 13-a a Ligii I de fotbal. 
Rezultate: 
Vineri 31 octombrie 
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti 3-0 (1-0), Arena Nationala - Bucuresti 
Au marcat: Lukasz Szukala (45+3), Paul Papp (78), Claudiu Keseru (80). 
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Sebastian Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti) 
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucuresti) - CCA, Mircea Calin (Bucuresti) - LPF 
Sambata 1 noiembrie 
CS Gaz Metan Medias - FC Universitatea Cluj-Napoca 1-1 (1-0), stadion "Gaz Metan" - Medias 
Au marcat: Azdren Llullaku (39), respectiv Valentin Cretu (84, autogol). 
Arbitri: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Sebastian Stoianov (Constanta), Alexandru Voda (Alba Iulia); Catalin Popa (Pitesti). 
Observatori: Ioan Onicas (Zalau) - CCA, Adrian Ionescu (Bucuresti) - LPF. 
CS Universitatea Craiova - AFC Botosani 2-1 (1-1), stadion "Ion Oblemenco" - Craiova 
Au marcat: Alexandru Baluta (28), Pablo Brandan (71), respectiv Gabriel Vasvari (32 - penalty). 
Cartonas rosu: Michael Ngadeu (AFC Botosani, 53). 
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri de rezerva: Aurel Onita (Constanta), Valentin Avram (Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea). 
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) - CCA, Marcel Vasile (Bucuresti) - LPF. 
Astra Giurgiu - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (1-0), stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu 
Au marcat: Constantin Budescu (43, penalty), Sadat Bukari (87), respectiv Andrei Pavel (51). 
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe). 
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti) - CCA, Paul Mincu (Bucuresti) - LPF. 
Luni 3 noiembrie se joaca partidele: 
FC Viitorul Constanta - ASA Tg. Mures (stadion "Concordia" - Chiajna, 16,00, Look Plus) 
FC Petrolul Ploiesti - FC Otelul Galati (stadion "Ilie Oana" - Ploiesti, 18,30, Look Plus) 
FC CFR 1907 Cluj-Napoca - FC Brasov (stadion "Dr. Constantin Radulescu" - Cluj-Napoca, 21,00, Look TV) 
Marti 4 noiembrie sunt programate meciurile: 
CS Pandurii Tg. Jiu - CS Concordia Chiajna (stadion "Municipal" - Tg. Jiu, 18,30, Look TV) 
FC Rapid Bucuresti - CSMS Iasi (stadion "Giulesti-Valentin Stanescu" - Bucuresti, 21,00, Look TV) 

Clasament: 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Steaua Bucuresti 13 10 1 2 30-8 31 
2 CFR 1907 Cluj 12 8 2 2 21-8 26 
3 Petrolul Ploiesti 12 7 3 2 22-9 24 
4 Astra Giurgiu 13 7 3 3 22-10 24 
5 ASA Tg. Mures 12 6 4 2 17-9 22 
6 Dinamo Bucuresti 13 6 4 3 22-16 22 
7 FC Botosani 13 6 3 4 18-18 21 
8 CS Universitatea Craiova 13 5 4 4 15-19 19 
9 FC Brasov 12 4 4 4 16-17 16 
10 Gaz Metan Medias 13 3 6 4 15-17 15 
11 Viitorul Constanta 12 3 4 5 14-16 13 
12 Universitatea Cluj 13 3 4 6 14-17 13 
13 Ceahlaul Piatra Neamt 13 3 4 6 13-22 13 
14 Pandurii Tg. Jiu 12 2 5 5 13-18 11 
15 Concordia Chiajna 12 2 5 5 10-19 11 
16 Rapid Bucuresti 12 2 3 7 6-18
17 CSMS Iasi 12 0 6 6 9-20
18 Otelul Galati 12 1 3 8 5-21
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0810 (s) | 28 queries | Mysql time :0.016416 (s)