News Flash:

Preliminariile EURO 2016: Rezultatele de duminica si programul meciurilor de luni si marti

13 Octombrie 2014
367 Vizualizari | 0 Comentarii
Portarul Giedrius Arlauskis (Steaua) si atacantul Deivydas Matulevicius (Pandurii) au fost integralisti in echipa Lituaniei, care a fost invinsa cu 2-0 de Slovenia, duminica seara, la Vilnius, intr-un meci din preliminariile EURO 2016 la fotbal. 


Atacantul Mirko Ivanovski (CFR Cluj) a fost si el titular in echipa Macedoniei, invinsa de Ucraina cu 1-0, in deplasare, dar a fost inlocuit in minutul 70 cu Jovan Kostovski. 


Rezultate: 

Grupa C 

Ucraina - Macedonia 1-0, la Lvov 

A marcat: Serghei Sidorciuk 45. 


Belarus - Slovacia 1-3, la Borisov 

Au marcat: Timofei Kalacev 79, respectiv Marek Hamsik 65, 84, Stanislav Sestak 90. 


Luxemburg - Spania 0-4, la Luxemburg 

Au marcat: David Silva 27, Francisco Alcacer 42, Diego Costa 69, Juan Bernat 88. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Slovacia 3 3 0 0 6-2

2 Spania 3 2 0 1 10-3

3 Ucraina 3 2 0 1 3-1

4 Macedonia 3 1 0 2 4-8

5 Belarus 3 0 1 2 2-6

6 Luxemburg 3 0 1 2 3-8


Grupa E 

Estonia - Anglia 0-1, la Tallinn 

A marcat: Wayne Rooney 74. 

Cartonas rosu: Ragnar Klavan (Estonia, 48). 



Lituania - Slovenia 0-2, la Vilnius 

A marcat: Milivoje Novakovic 33, 37. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Anglia 3 3 0 0 8-0

2 Slovenia 3 2 0 1 3-1

3 Lituania 3 2 0 1 3-2

4 Estonia 3 1 0 2 1-2

5 Elvetia 2 0 0 2 0-3

6 San Marino 2 0 0 2 0-7


Grupa G 

Austria - Muntenegru 1-0, la Viena 

A marcat: Rubin Okotie 24. 


Rusia - R. Moldova 1-1, la Moscova 

Au marcat: Artem Dziuba 73 - penalty, respectiv Alexandru Epureanu 74. 


Suedia - Liechtenstein 2-0, la Solna 

Au marcat: Erkan Zengin 34, Jimmy Durmaz 46. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Austria 3 2 1 0 4-2

2 Rusia 3 1 2 0 6-2

3 Suedia 3 1 2 0 4-2

4 Muntenegru 3 1 1 1 2-1

5 R. Moldova 3 0 1 2 2-5

6 Liechtenstein 3 0 1 2 0-6


Programul meciurilor viitoare (ora Romaniei): 

LUNI 13 OCTOMBRIE 

Grupa A 

Kazahstan - Cehia (Astana, 19,00) 

Islanda - Olanda (Reykjavik, 21,45) 

Letonia - Turcia (Riga, 21,45) 


Grupa B 

Andorra - Israel (Andorra la Vella, 21,45) 

Bosnia - Belgia (Zenica, 21,45) 

Tara Galilor - Cipru (Cardiff, 21,45) 


Grupa H 

Croatia - Azerbaidjan (Osijek, 21,45) 

Malta - Italia (Ta'Qali, 21,45) 

Norvegia - Bulgaria (Oslo, 21,45) 


MARTI 14 OCTOMBRIE 

Grupa D 

Germania - Irlanda (Gelsenkirchen, 21,45) 

Polonia - Scotia (Varsovia, 21,45) 

Gibraltar - Georgia (Faro/Portugalia, 21,45) 


Grupa E 

San Marino - Elvetia (Serravalle, 21,45) 


Grupa F 

Insulele Feroe - Ungaria (Torshavn, 21,45) 

Finlanda - Romania (Helsinki, 21,45) 

Grecia - Irlanda de Nord (Pireu, 21,45) 


Grupa I 

Danemarca - Portugalia (Copenhaga, 21,45) 

Serbia - Albania (Belgrad, 21,45) 


Legenda: J - jocuri, V - victorii, E - egaluri, I - infrangeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte. 

vilnius grupa c clasament grupa e grupa g
Distribuie:  
Incarc...

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1231 (s) | 35 queries | Mysql time :0.014782 (s)

loading...