Noi surprize la Cupa Mondiala: Japonia a invins Columbia, Senegal a rapus Polonia

20 Iunie 2018
916 Vizualizari | 0 Comentarii
japonia

Reprezentativa Senegalului a invins selectionata Poloniei, scor 2-1, marti, la Moscova, in grupa H de la Cupa Mondiala.
Pentru Senegal au marcat Cionek '37 (autogol) si Niang '60, in timp ce pentru Polonia a inscris Krychowiak '86.

Polonia: Szczesny - Piszczek (Bereszynski '83), Cionek, Pazdán, Rybus - Blaszczykowski (Bednarek '46), Krychowiak, Zielinski, Grosicki - Lewandowski, Milik (Kownacki '73). Selectioner: Adam Nawalka

Senegal: Ndiaye - Sabaly, Koulibaly, Sane, Wague - Gana, Ndiaye (Kouyate '87), Diouf (NDoye '62), Sarr - Niang (Konate '76), Mané. Selectioner: Aliou Cisse

Meciul a fost arbitrat de Nawaf Shukralla (Bahrain).

Japonia a invins Columbia, scor 2-1, la CM; Columbienii au jucat in inferioritate numerica inca din minutul 3

Reprezentativa Japoniei a invins, marti, cu scorul de 2-1, selectionata Columbiei, intr-un meci contand pentru grupa H de la Cupa Mondiala. Columbienii au jucat in inferioritate numerica inca din minutul 3, dupa eliminarea lui Carlos Sanchez.
Japoni a deschis scorul in minutul 5 prin Shinji Kagawa, care a transformat un penalti acordat in urma unui hent al lui Carlos Sanchez, jucatorul columbian fiind eliminat.

Juan Quintero a adus egalarea pentru Columbia, in minutul 39, insa Japonia a preluat din nou conducerea in minutul 73, prin Yuya Osako.

Columbia : Ospina - Murillo, Arias, Mojica, D. Sanchez - C. Sanchez, Cuadrado (Barrios '31), Lerma - Quintero (James Rodriguez '59), Falcao, Izquierdo (Bacca '70). Selectioner: Jose Pekerman

Japon : Kawashima - Shoji, Nagatomo, Sakai, Yoshida - Shibasaki (Yamaguchi '80), Hasebe - Kagawa (Honda '70), Inui, Haraguchi - OSako (Okazaki '85). Selectioner: Akira Nishino

Meciul a fost arbitrat de slovenul Damir Skomina.

Page time :0.1131 (s) | 43 queries | Mysql time :0.005780 (s)