Mircea Lucescu a obtinut primul trofeu in Rusia, la debutul pe banca lui Zenit Sankt Petersburg

24 Iulie 2016
1032 Vizualizari | 0 Comentarii
lucescu zenit
Debut fulminant pentru Mircea Lucescu pe banca formatiei Zenit Sankt Petersburg, noua echipa a tehinicianului roman cucerind sambata seara Supercupa Rusiei.
Zenit s-a impus in fata campioanei CSKA Moscova, cu 1-0, prin golul marcat pe contraatac de Mauricio in finalul primei reprize.
In partea a doua, Zenit a facut un joc de asteptare si a cautat sa dea lovitura decisiva pe contraatac. Kerzhakov a fost cel mai aproape de gol in minutele de final, cand a reluat din voleu intr-un adversar.
Meciul s-a jucat pe stadionul Lokomotiv din Moscova in prezenta a aproximativ 20.000 de suporteri, dintre acestia 3.000 fiind sustinatori ai echipei Zenit.

Page time :0.1251 (s) | 43 queries | Mysql time :0.008263 (s)