Maria Sharapova va fi urmatoarea adversara a Simonei Halep la Turneul Campioanelor. Meciul va avea loc marti

26 Octombrie 2015
1260 Vizualizari | 0 Comentarii
sarapova2
Maria Sharapova, numarul 3 WTA, a invins-o cu scorul de 4-6, 6-3, 6-4 peAgnieszka Radwanska, locul 6 mondial, intr-un meci disputat duminica, in Grupa Rosie de la Turneul Campioanelor 2015, din care face parte si Simona Halep. Rusoaica e viitoarea adversara a romancei. Duelul dintre cele doua va avea loc marti.

Maria Sharapova s-a impus la capatul unui meci maraton, care a durat doua ore si 47 minute si a obtinut astfel prima victorie dupa turneul de la Wimbleon, din luna iulie. De la Grand Slam-ul londonezMaSha a mai jucat doar o partida, in care a abandonat in setul decisiv, in turul secund de la Wuhan. Accidentarile au impiedicat-o pe rusoaica sa evolueze in ultima parte a acestui an, ea ratand inclusiv US Open.