Liga I: Timisoara a scos un egal la Botosani. Rezultatele complete ale etapei a 16-a

3 Noiembrie 2015
1107 Vizualizari | 0 Comentarii
acs poli 4
FC Botosani a terminat la egalitate cu ACS Poli Timisoara, scor 1-1 (0-1), luni seara, intr-o partida din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal.
Oaspetii au deschis scorul in finalul primei reprize, prin spaniolul Javier Hernandez (45+1), botosanenii egaland prin Petre Ivanovici (74).
Banatenii au ratat nai multe ocazii mari de gol: prin Hernandez (50, 64 - bara), Rufino (50, 52) si Marius Croitoru (64). Echipa gazda a ratat prin Hadnagy si Cordos, in prelungirile primei reprize (45+3).
Doar jucatorii echipei oaspete au purtat banderole negre pe brat, in semn de doliu pentru victimele tragediei din clubul Colectiv.
In tur, Poli s-a impus cu 1-0.
Banatenii nu au nicio victorie in ultimele sase etape de campionat, in care au inregistrat patru egaluri si doua esecuri. FC Botosani are doar o victorie in ultimele zece etape (patru egaluri, cinci esecuri).

Meciurile etapei a 16-a a Ligii I de fotbal au fost programate de vineri pana luni.
Rezultate:
Vineri 30 octombrie
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0), Stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu
A marcat: Daniel Florea (81).
Sambata 31 octombrie:
Concordia Chiajna - ASA Targu Mures 1-2 (0-1), stadion "Concordia" - Chiajna
Au marcat: Tiberiu Serediuc (76), respectiv Pablo Brandan (28), Ousmane N'Doye (90).
FC Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi 1-2 (1-1), Stadion "Ilie Oana" - Ploiesti
Au marcat: Alexandru Benga (13), respectiv Vasile Gheorghe (4), Cosmin Frasinescu (86).
Duminica 1 noiembrie:
CS Pandurii Targu Jiu - FC Voluntari 2-1 (1-1), Stadion "Municipal" - Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Mihai Radut (38), Ioan Hora (70), respectiv Dinu Todoran (13).
FC CFR 1907 Cluj - FC Steaua Bucuresti 2-0 (1-0), Stadion "Dr. Constantin Radulescu" - Cluj-Napoca
Luni 2 noiembrie:
AFC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-1 (0-1), Stadion "Municipal" - Botosani
Au marcat: Petre Ivanovici (74), respectiv Javier Hernandez (45+1).
FC Dinamo Bucuresti - FC Viitorul Constanta 1-5 (0-1), Stadion "Dinamo" - Bucuresti
Au marcat: Eddy Harlem Gnohere (53), respectiv Florin Tanase (32 - penalty), Vlad Achim (64, 90+1), Adnan Aganovic (87, 90+2).