De vineri pana luni au loc meciurile etapei a 12-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Vineri 24 octombrie
FC Otelul Galati - Gaz Metan Medias 1-1 (0-1), stadion ''Otelul" - Galati
Au marcat: Cristian Cristea (73), respectiv Dan Roman (30).
Arbitri: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe); arbitri asistenti: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Bogdan Gheorghe (Bucuresti); arbitru de rezerva: Dragos Teodor (Constanta)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitesti) - CCA, Catalin Popa (Vaslui) - LPF
FC Brasov - CS Universitatea Craiova 2-3 (0-2), stadion "Tineretului" - Brasov
Au marcat: Marian Constantinescu (70 - penalty), Liviu Ganea (79), respectiv Bogdan Vatajelu (32), Thaer Bawab (45), Nuno Rocha (82).
Arbitri: Paul Unimatan (Zalau); arbitri asistenti: Florin Paunescu (Ramnicu Valcea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe); arbitru de rezerva: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel)
Observatori: Patritiu Abrudan (Cluj-Napoca) - CCA, Constantin Statescu (Bucuresti) - LPF
Sambata 25 octombrie:
FC Ceahlaul Piatra Neamt - CSMS Iasi 2-2 (0-2), stadion "Ceahlaul" - Piatra Neamt
Au marcat: George Carjan (58), Tudor Mandrusca (66), respectiv Daniel Novac (13), Wesley Lopes (42).
Arbitru: Petrescu Radu (Bucuresti); arbitri asistenti: Adrian Popescu (Craiova), Iulian Radu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Ionut Coza (Cernica/IF).
Observatori: Florin Hincu (Brasov) - CCA, Valer Sulea (Brasov) - LPF
FC Universitatea Cluj - FC Viitorul Constanta 2-2 (0-2), "Cluj Arena" - Cluj-Napoca
Au marcat: Pablo Ceppelini (66), Danzell Gravenberch (70), respectiv Ionut Mitrita (21), Bogdan Mitrea (45 - penalty).
Arbitru: Marcel Barsan; arbitri asistenti: Valentin Avram, Vlad Barleanu (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea).
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) - LPF
AFC Botosani - FC Rapid Bucuresti 3-0 (2-0), stadion "Municipal" - Botosani
Au marcat: Quenten Martinus (7), Roussel Ngankam (22), Gabriel Vasvari (53 - penalty).
Arbitru: Catalin Gaman (Craiova); arbitri asistenti: Gabriel Stroe (Pitesti), Gabriel Barjac (Zalau); arbitru de rezerva: Teodora Albon (Cluj).
Observatori: Marian Dorobantu (Buzau) - CCA, Bogdan Niculae (Voluntari/IF) - LPF
Duminica 26 octombrie sunt programate partidele:
CS Concordia Chiajna - FC CFR 1907 Cluj (stadion "Concordia" - Chiajna, 15,30, Look TV)
FC Dinamo Bucuresti - CS Pandurii Tg. Jiu (stadion "Dinamo" - Bucuresti, 17,30, Look Plus)
ASA Tg. Mures - FC Steaua Bucuresti (stadion "Trans Sil" - Tg. Mures, 20,00, Look TV)
Luni 27 octombrie va avea loc jocul:
AFC Astra Giurgiu - FC Petrolul Ploiesti (stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu, 21,00, Look TV)
Clasament:
1 Steaua Bucuresti 11 9 1 1 27-7 28
2 CFR 1907 Cluj 11 8 1 2 20-7 25
3 Petrolul Ploiesti 11 7 2 2 22-9 23
4 FC Botosani 12 6 3 3 17-16 21
5 Astra Giurgiu 11 6 2 3 20-9 20
6 Dinamo Bucuresti 11 5 4 2 19-11 19
7 ASA Tg. Mures 11 5 4 2 16-9 19
8 FC Brasov 12 4 4 4 16-17 16
9 CS Universitatea Craiova 12 4 4 4 13-18 16
10 Gaz Metan Medias 12 3 5 4 14-16 14
11 Viitorul Constanta 12 3 4 5 14-16 13
12 Ceahlaul Piatra Neamt 12 3 4 5 12-20 13
13 Universitatea Cluj 12 3 3 6 13-16 12
14 Pandurii Tg. Jiu 11 2 5 4 11-15 11
15 Concordia Chiajna 11 2 4 5 9-18 10
16 Rapid Bucuresti 12 2 3 7 6-18 9
17 CSMS Iasi 12 0 6 6 9-20 6
18 Otelul Galati 12 1 3 8 5-21 6
Comentarii (0)