De vineri pana luni au loc meciurile etapei a 11-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Vineri 17 octombrie
CSMS Iasi - AFC Botosani 2-2 (1-1), stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iasi
Au marcat: Valentin Cosereanu (2), Gomo Onduku (47), respectiv Quenten Martinus (29), Claudiu Codoban (76).
Cartonase rosii: Gomo Onduku (CSMS, 67), Razvan Tincu (FC Botosani, 86).
Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Andrei Constantinescu (Bucuresti), Daniel Mitruti (Craiova); arbitru de rezerva: Adrian Ilyes (Ploiesti)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) - CCA, Viorel Ilinca (Pitesti) - LPF
Rapid Bucuresti - FC Brasov 0-1 (0-0), stadion "Giulesti-Valentin Stanescu" - Bucuresti
A marcat: Adnan Aganovic (83).
Cartonase rosii: Ioan Mera (Rapid, 27), Ricardo Machado (FC Brasov, 62).
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Ovidiu Artene (Vaslui), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti)
Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Mircea Calin (Bucuresti) - LPF
Sambata 18 octombrie
FC Viitorul Constanta - FC Otelul Galati, 3-0 (2-0) stadion "Concordia" - Chiajna
Au marcat: Bogdan Mitrea (32 - penalty), Nelson Bonilla (45+1, 71).
Cartonas rosu: Stelian Cucu (Otelul Galati, 31)
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Mircea Mihail Grigoriu si Bogan Velicu (ambii din Bucuresti); arbitru de rezerva: Iulian Calin (Stefanesti).
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA; Marian Bucurescu (Bucuresti) - LPF
CS Pandurii Targu Jiu - ASA Targu Mures 1-1 (0-1), stadion "Municipal" - Tg. Jiu
Au marcat: Marko Momcilovic (79), respectiv Elton Constantino da Silva (40, autogol).
Arbitru: George Catalin Gaman (Craiova); arbitri asistenti: Gabriel Sabin Stroe (Pitesti), George Florin Neacsu (Campulung Muscel); arbitru de rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) - CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) - LPF
FC CFR 1907 Cluj - FC Dinamo Bucuresti 2-1 (1-1), stadion "Dr. Constantin Radulescu" - Cluj-Napoca, 21,00, Look TV)
Au marcat: Ghiorghi Ceanturia (19 - penalty), Bruno Guimaraes Pinho Azevedo ''Guima'' (83), respectiv Valentin Lazar (22).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe); arbitri asistenti: Aurel Onita (Constanta), Valentin Avram (Bucuresti); arbitru de rezerva: Miron Florin (Bucuresti)
Observatori: Sorin Boca (Iasi) - CCA, Paul Mincu (Bucuresti) - LPF
Duminica 19 octombrie:
CS Universitatea Craiova - CS Concordia Chiajna 1-1 (0-1), stadion "Ion Oblemenco" - Craiova.
Au marcat: Viorel Ferfelea (90+1 - penalty), respectiv Wellington Carlos da Silva (7 - penalty)
Cartonas rosu: Alexandru Stan (Concordia, 77)
Arbitru: Andrei Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenti: Vasile Marinescu (Bucuresti) si Ionut Marius Bobe (Videle); arbitru de rezerva: Iulian Dima (Bucuresti).
Observatori: Zolan Szekely (Baia Mare) - CCA, observator: Paul Cazan (Bucuresti) - LPF
CS Gaz Metan Medias - AFC Astra Giurgiu 1-1 (0-0); stadion "Gaz Metan" - Medias
Au marcat: Ciprian Petre (59 - penalty), respectiv Gabriel Enache (71 - penalty).
Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Vladimir Urzica (Piatra Neamt), Iulius-Radu Timar (Marghita/BH); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: George Ionescu (Bucuresti) - CCA, Marian Ivan (Ghimbav) - LPF
FC Steaua Bucuresti - FC Universitatea Cluj 4-1 (2-0), stadion "Steaua" - Bucuresti
Au marcat: Paul Papp (12), Lukasz Szukala (31), Adrian Popa (65), Claudiu Keseru (74), respectiv Dan Bucsa (59).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Adrian Paunescu (Targoviste), Stelian Slabu (Brasov); arbitru de rezerva: Dan Grigore Botescu (Bucuresti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucuresti) - CCA, Iuliuss Nemteanu (Ghermanesti/IF)
Luni 20 aprilie este programata partida
FC Petrolul Ploiesti - FC Ceahlaul Piatra Neamt (stadion ''Ilie Oana'' - Ploiesti, 21,00, Look TV)
1 Steaua Bucuresti 11 9 1 1 27-7 28
2 CFR 1907 Cluj 11 8 1 2 20-7 25
3 Petrolul Ploiesti 10 6 2 2 20-9 20
3 Astra Giurgiu 11 6 2 3 20-9 20
5 Dinamo Bucuresti 11 5 4 2 19-11 19
6 ASA Tg. Mures 11 5 4 2 16-9 19
7 FC Botosani 11 5 3 3 14-16 18
8 FC Brasov 11 4 4 3 14-14 16
9 Gaz Metan Medias 11 3 4 4 13-15 13
10 CS Universitatea Craiova 11 3 4 4 10-16 13
11 Viitorul Constanta 11 3 3 5 12-14 12
12 Ceahlaul Piatra Neamt 10 3 3 4 10-16 12
13 Universitatea Cluj 11 3 2 6 11-14 11
14 Pandurii Tg. Jiu 11 2 5 4 11-15 11
15 Concordia Chiajna 11 2 4 5 9-18 10
16 Rapid Bucuresti 11 2 3 6 6-15 9
17 CSMS Iasi 11 0 5 6 7-18 5
18 Otelul Galati 11 1 2 8 4-20 5
Comentarii (0)